Sportovní zpravodajstní na webu Našenoviny.cz

iDNES.cz
Fotbal iDNES.cz - Nejobsáhlejší fotbalové zpravodajství
Fotbalové zpravodajství a on-line reportáže, podrobné zprávy z fotbalové ligy a mistrovství, rozhovory, statistiky
  • Součkův rok na houpačce. Saúdská Arábie? Radši Slavia. Vyhlíží novou repre i Haalanda
    Už žádná děkovná zdravice přes mobil. Tomáš Souček převzal své třetí ocenění pro Fotbalistu roku konečně na pódiu před zraky svých parťáků, trenérů i manželky a rodičů, kteří ho kdysi v Havlíčkově Brodě přivedli fotbalu.
  • Ukaž, jestli umíš běhat po vodě. Elitní střelec Šulc má táhnout reprezentaci
    Na jednatřicítku může zapomenout, protože v reprezentaci se tak vysoká čísla nevedou. Ale není to úplně jedno, jaký dres Pavel Šulc vyfasuje v Norsku pro páteční přípravu? Zásadní bude, jak se předvede on. Poprvé za české áčko. Poprvé v pozici fotbalové celebrity.
  • Fotbalistou roku se stal Souček, předčil Krejčího. Mezi trenéry vyhrál Trpišovský
    Nejlepším českým fotbalistou za rok 2023 se stal Tomáš Souček. V souboji s druhým sparťanem Ladislavem Krejčím se hlasující v anketě přiklonili k triumfu v Konferenční lize s West Hamem spíš než k titulu v české lize. Třetí skončil Součkův klubový spoluhráč Vladimír Coufal. Mezi trenéry vyhrál slávista Jindřich Trpišovský.
  • Násilí v Turecku: fanoušci napadli slavící soupeře. Prali se i hráči, další prchali
    Uprostřed hřiště se chytili okolo ramen a začali poskakovat. Fotbalisté tureckého Fenerbahce si bezprostředně po závěrečném hvizdu chtěli vychutnat vydřené vítězství na půdě Trabzonsporu (3:2). Přímo na trávníku je však napadli domácí fanoušci.
  • PONEDĚLNÍK: Chorý bez červené, nálepky a realita. Kdo vydělal na Staňkovi?
    S Opavou sestoupil do druhé ligy, s Táborskem byl těsně nad pásmem sestupu do třetí ligy, s Pardubicemi bojuje po čtyřech porážkách v řadě o záchranu v nejvyšší soutěži. Přesto má Radoslav Kováč na startu trenérské kariéry výborné renomé a těší se zájmu více klubů. Propracované tréninky, posouvání mladých fotbalistů, většinou pohledná aktivní hra. A také sympatické vystupování. Ani mediální obraz nejde podceňovat.
  • Asistent Köstl o nováčcích i brankářích: Staněk? Dominik Hašek v nejlepší formě
    Je pravidlem, že každý nováček v národním týmu musí před prvním tréninkem vystoupit s krátkou představovací řečí. Ale co když jsou nováčky samotní trenéři? „Víte, že ani nevím?“ rozesměje se Jaroslav Köstl, první asistent Ivana Haška u fotbalové reprezentace. „Zatím jsem od kluků nic nezjišťoval. Uvidíme, co nás vlastně čeká.“
  • Také Nottingham pyká za porušení finančních pravidel, přišel o čtyři body
    Vedení fotbalové Premier League odebralo Nottinghamu čtyři body za porušení finančních pravidel. Podle závěrů nezávislé komise zveřejněných na webu nejvyšší anglické soutěže se klub provinil v období končícím sezonou 2022/23. Za stejný prohřešek pyká v tomto ročníku už Everton, který po odvolání dosáhl snížení trestu z deseti bodů na šest.
  • Švédský reprezentant Olsson už opustil po mrtvici JIP, je na rehabilitační klinice
    Švédský fotbalový reprezentant Kristoffer Olsson měsíc po akutní mozkové příhodě opustil jednotku intenzivní péče a z nemocnice jej převezli do rehabilitačního centra. Podle prohlášení jeho dánského klubu Midtjylland se ale osmadvacetiletému záložníkovi stále nevrátily motorické funkce ani řeč.
  • Požární alarm jako dobré znamení. Fotbalisté se poprvé sešli pod Haškem
    Když Jaroslav Köstl v první den srazu na počátku nové éry fotbalové reprezentace usedl za stůl při tiskové konferenci, pražským NH hotelem se rozezněl požární alarm a dlouhé minuty nepřestal. „Snad je to dobré znamení,“ prohodil se smíchem asistent trenéra Ivana Haška.
  • Za Haškem ve formě: Hložek byl u všech gólů, Schick i se štěstím zase rozhodl
    Mohli se na reprezentační přestávku naladit lépe? Jeden se trefil poprvé v letošním roce, druhý počtvrté v rozmezí deseti dnů. Adam Hložek dorážel míč do prázdné branky, Patrik Schick po změně stran ze složité pozice usměrňoval přízemní centr. Jeho trefa byla navíc vítězná a fotbalisté Leverkusenu nakonec porazili Freiburg 3:2.
  • Nejste ve formě, nemám na vás nervy. Klopp po vyřazení odešel z rozhovoru
    Po čtvrtečním postupu přes Spartu se smál na celé kolo, v neděli ho radost přešla. Liverpoolský trenér Jürgen Klopp těžce nesl vyřazení ze čtvrtfinále fotbalového FA Cupu s Manchesterem United (3:4 po prodloužení) a nakvašeně odešel z jednoho z pozápasových rozhovorů. „To je trošku blbá otázka, ne?“ opřel se do reportéra.
  • Olomouckým fotbalem hýbe aféra s prodejem majetku. Předseda se chce bránit soudně
    Zatímco fotbalisté Olomouce se o víkendu rvali na pažitu v Mladé Boleslavi, vedení Sigmy se rve s mediální kauzou, která nejen mezi fanoušky Hanáků značně rezonuje. Důkazem je i transparent, který ve svém sektoru v Mladé Boleslavi olomoučtí ultras vytáhli. „Kony, solidně ses zbláznil. Kony, chceme odpovědi a byty za třetinu.“
  • Sparťané i slávisté se oklepali z drsných konců v Evropě, ale drajv je fuč
    Rychle pelášil do sítě pro míč, ale věděl, že jeho trefa už zřejmě nebude k ničemu. Co chybělo, aby byl Matěj Koubek, královéhradecký náhradník, dalším, kdo zmrazí fotbalovou Spartu? Možná jen trochu víc odvahy. Hradec v neděli Spartu na Letné dorovnal ve střelách na branku, kopal stejně rohů, i pár slušných šancí si vytvořil. Ale také vyráběl zbrklé chyby a gól dal až v páté nastavené minutě: za stavu 2:0 už Koubkova dorážka nic neřešila. A Sparta si zhluboka oddechla.
  • Hrůzostrašný zápas, zlobil se brněnský kouč Polách. Láteří i ve Vyškově
    Poté, co se přiblížil převod klubu do rukou nového vlastníka, chtěli fotbalisté Zbrojovky udělat radost fanouškům také na hřišti a rozbalit stíhací jízdu za postupem do první ligy. Místo toho však Brňané v sobotu opět ztroskotali, když v Chrudimi prohráli 1:3.
  • Olomouc jako moravský Salcburk? Američané předloží nabídku, věří Beneš
    Z voleje odpovídal Jakub Beneš, předseda majoritního akcionáře fotbalové Olomouce. Je prodej tradičního klubu americké společnosti Blue Crow Sports Group blízko? Udělá z něj moravský Salcburk? Je kritika sportovního manažera Ladislava Mináře opodstatněná? Je vedení Sigmy připravené vzdát se funkcí? Má ekonomické kostlivce? Je mladý právník sigmáckou nadějí, nebo figurkou? Jak chce vrátit diváky na Andrův stadion? Jaká je jeho vize? Celý díl odvysílá iDNES.cz v úterý.
  • Vy nás ale zásobujete, pane Frťala! Teplice sílí, s nimi i jejich junáci
    Jako když se děti rozjedou na prázdniny... Kabina teplických fotbalistů během reprezentační odmlky osiří o sedm členů ligového kádru, rozutečou se po srazech mládežnických národních týmů. Číslo, jaké na Stínadlech nepamatují. A také vizitka, jak trenér Zdenko Frťala talenty tvaruje.
  • Přestávka přijde vhod. Kluci zvládli těžký program fantasticky, chválil Priske
    U té odpovědi se po pár slovech zastavil, ani nevypadalo, že se nakonec tolik rozmluví. „Ano, reprezentační přestávka přichází v perfektní chvíli, čekali jsme na ni,“ zadumal nejdřív kouč sparťanských fotbalistů Brian Priske po ligovém vítězství 2:1 nad Hradcem Králové. Záhy ale vycítil, že zkrátka potřebuje ještě něco sdělit.
  • Zhasl nám motor, je čas dobít baterky. Trpišovský také o vytížení reprezentantů
    Těšil se, že si po týdnech v nonstop zápřahu oddychne. „Nebudu muset vstávat s budíkem, nebudu muset přemýšlet, jak poskládat trénink. Celý tým dostane delší volno, protože si potřebujeme odpočinout a dobít baterky,“ hlásil trenér Jindřich Trpišovský po nedělním vítězství Slavie 3:0 nad Libercem.
  • Sparťan Laci: Na psychiku to bylo těžké. Pauza přichází ve správný čas
    I když mu toho spoustu nevyšlo, byl to právě Qazim Laci, který ve složitém sparťanském období zavelel k vítězství. Parádní pasem na desítky metrů založil akci před prvním gólem a spoluhráčům tak v ligovém souboji proti fotbalistům Hradce Králové (2:1) významně pomohl. „Od trenérů jsme věděli, že balony za obranu by na soupeře měly platit. Ano, první gól byl pro další vývoj zápasu velmi důležitý,“ řekl.
  • Sparta se zmátořila a udržela Slavii za sebou, Plzeň potvrdila skvělou formu
    Přestože se jim v posledních dvou týdnech nedařilo, po reprezentační přestávce budou fotbalisté Sparty dál hájit vedení ve Fortuna lize. V 25. kole zdolali Hradec Králové 2:1 a udrželi bodový náskok na Slavii, jež porazila 3:0 Liberec. Na povedené výkony a výsledky navázala v Jablonci vítězstvím 2:1 Plzeň.
  • Sparta - Hradec Králové 2:1, domácí utnuli černou sérii, rozhodl Kuchta
    Nejdřív to dřelo, bolelo, ale postupně se sparťanští fotbalisté rozehráli. I bez tří potrestaných opor Krejčího, Preciada a Kairinena umem individualit i silou vůle souboj 25. kola Fortuna ligy zvládli a Hradec Králové porazili 2:1. V první půli skóroval Birmančevič, krátce po pauze se prosadil Kuchta. Hosté snížili až v nastavení díky Koubkovi. Sparta dál vede tabulku o bod před Slavií.
  • Gól, tři červené a konec. Nezvládli jsme to, mrzelo zaskakujícího kouče Pardubic
    Proti ostravskému Baníku fotbalisté Pardubic pomýšleli na body, ale zápas se jim během pár minut totálně rozpadl pod rukama. Po druhých žlutých šli ven postupně Martin Chlumecký a za klukovinu v podobě došlápnutí na soupeře i Pablo Ortíz.
  • Manchester ovládl drama s Liverpoolem, v semifinále FA Cupu je i Chelsea
    Fotbalisté Manchesteru United ve čtvrtfinále Anglického poháru po dramatickém průběhu porazili 4:3 po prodloužení Liverpool. Do semifinále postoupila i Chelsea, která si díky dvěma gólům v nastavení poradila 4:2 s druholigovým Leicesterem.
  • Hložek se Schickem se trefili a zařídili Leverkusenu další vítězství
    Útočníci Patrik Schick s Adamem Hložkem se brankami podepsali pod vítězství fotbalistů Leverkusenu ve Freiburgu (3:2). Bayer díky nim v sezoně stále neprohrál a bundesligu vede po 26. kole o deset bodů před Bayernem Mnichov.
  • Jablonec - Plzeň 1:2, vyloučení domácího Polidara trestal v závěru Chorý
    Plzeňští fotbalisté navázali na povedený pohárový čtvrtek a postup do čtvrtfinále Konferenční ligy, ve 25. kole tuzemské nejvyšší soutěže zdolali Jablonec na jeho stadionu 2:1. Domácí zareagovali na vedoucí trefu Hejdy díky střídajícímu Chramostovi, chvíli poté ale Polidar viděl červenou kartu a přesilovku využil Chorý.
  • Plzeňský Chorý: Černáka jsem dojel, ale neprošlápl. Hraju na hraně možností
    Vysoký plzeňský útočník Tomáš Chorý se v Jablonci ve 25. kole fotbalové ligy předvedl ve své typické roli. Rval se o každý balon, častokrát by faulován, nespočet ran naopak rozdal, dostal žlutou kartu, gesty provokoval domácí publikum, od kterého schytal řadu nadávek. Zároveň ale potvrdil i velmi dobrou aktuální formu a režíroval triumf svého týmu.
  • Byl větší a větší. Půjčil si kšiltovku od trenéra, pak Staněk vyrostl ke třetí nule
    V rukavicích stiskl pěsti, zatleskal nabitému Edenu a poslal polibek přítelkyni na tribunu. „Uf,“ vydechl. Ulevilo se celé fotbalové Slavii, protože nebýt Jindřicha Staňka v brance, dost možná prožila slušný malér.
  • Slavia - Liberec 3:0, domácí odskočili až v závěru. Pomohlo jim břevno i Staněk
    Slávističtí fotbalisté porazili v duelu 25. kola na domácím stadionu Liberec o tři góly. Konečný rozdíl ve skóre však dost dobře neodpovídá dění na hřišti. Dva góly dal Jurečka, jeden z nich z penalty. Trefil se také střídající Chytil.
  • Pardubice - Ostrava 0:1, rozhodl Blažek, poražení dohrávali v devíti
    Fotbalisté ostravského Baníku ve 25. kole Fortuna ligy zvítězili v Pardubicích těsně 1:0. Gól vstřelil v 69. minutě stoper Blažek, následně domácí viděli hned tři červené karty – dvě dostali hráči Chlumecký s Ortízem, třetí obdržel trenér Kováč.
  • West Ham po dvou neuznaných gólech remizoval, Coufal má asistenci
    Fotbalisté West Hamu ve 29. kole anglické Premier League remizovali 1:1 s Aston Villou a zaváhali v boji o evropské poháry. Domácím po zásahu viderozhodčího nebyly uznány dvě branky, jedna v nastavení po ruce Tomáše Součka.