Datum: 25.8.2013

Poločas:  0:2

Branky: Ležal Luboš, Zabilanský

Sestava: Gorol - Kummer, Zabilanský, Ležal Libor, Karabáček - Živný, Šesták, Podstawek, Ležal Luboš - Šámal, Píč (Petráni).

Po rozlosování nového ročníku nás tentokrát nalosovali do skupiny A, kde neznáme ani jednoho soupeře, takže jsme prakticky jako nováčci, neboť odešel silný ročník 94 a přišli noví hráči ze žáků.
To, co proti nám dnes nastoupilo, co se týče výškové převahy oproti našemu mladšímu a měnšímu kádru, jsme nevěřili, že uhrajeme nějaký přijatelný výsledek.
Jenže opak byl pravdou. Kluci se hned do domácích zakousli a po křídlech létali jak draci. Za celých 45 minut domácí neohrozili ani nevystřelili na naši bránu. Byli jsme to právě my, ve 22. minutě vybojoval ve středu hřiště Šesták balon a lobem přehodil celou obranu domácích, z pravé strany utekl Ležal a lobem přehodil domácího golmana - 0:1 (krásná akce).
V 36. minutě zahrával Šesták rohový kop, kde našel  hlavu Zabilanského a ten mezi 3 obránci vyskočil nejvýše a do protipohybu brankáře zvyšoval na 0:2. Je neuvěřitelné, co jsme v první půli zahodili, kdy jsme mohli utéci až o 5 branek.

I když jsme v kabině o půlce nabádali kluky, že není zdaleka vyhráno, přišly 2 hrubky, po kterých domácí srovnali. A to v 51. minutě špatně obránci vystoupili a domácí hráč utekl na naši bránu - 1:2. Bohužel v 65. minutě byla špatná domluva mezi našimi obránci a Zabilanskému nezbývalo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzu - penalta - 2:2.

Jinak domácí neměli vážnější tlak. Byli jsme to právě my, když jsme v 89. minutě mohli strhnout vítězství na svoji stranu, ale Petráni bohužel trefil pouze tyč.

Ale i tak kluci předvedli perfektní výkon a jen věřím, že budeme dále takto pokračovat. Jen hráči, kteří přišli ze žáků, si musí zvykat na tvrdší hru dorostu a rozložit síly na 90 minut. Jinak první mistrák podle mého dopadl na výbornou.