Datum: 4.11.2012

Poločas: 3:3.

Branky: Závěšický 3, Dohnalík 2, Guttenberg.

Sestava: Šesták - Valenta, Chmelík, Můčka, Saska - Stejskal, Dohnalík, Ernst, Chorouš - Guttenberg, Závěšický. Střídání: Kummer, Krátký, Toan, Vícha.

Dnes byly vybojovány velmi cenné 3 body. Po hvizdu rozhodčího jsme během 10 minut měli 2 vyložené šance, kdy jsme mohli jít brzy do vedení. Kluci se Českého Brodu nezalekli, i když domácí hráli velice tvrdě. Bohužel v 15. minutě přišla standardní situace domácích, kdy z přímého kopu náš golman střelu pouze vyrazil a po zmatku ve vápně domácí hráč dorazil balon do brány - 1:0.

I nadále jsme měli více ze hry, ale  bohužel ve 24. minutě nás domácí přečíslili a střelou zvýšili vedení na 2:0. A potom to začalo. Ve 30. minutě Chorouš vybojoval balon, přistrčil Závěšickému a ten snížil 2:1. Ve 32. minutě přišla rychlá rozehrávka, kdy Můčka narazil Dohnalíkovi, ten sklepl na Guttenberga a ten vyrovnal. V 38. minutě Dohnalík uvolnil Závěšického a ten se tváří v tvář golmanovi nemýlil - 2:3.

Domácí silně znervozněli, začali hrát tvrdý, až zákeřný fotbal, ale na naši kombinační hru nenašli žádný recept. Sice ve 41. minutě zahrávali rohový kop a to přímo z náběhu domácí vyrovnali 3:3. To bylo od nich vše.

Do druhé půle domácí nastupovali s úmyslem zranit Guttenberga či Závěšického, přestali hrát fotbal, poněvadž za druhou půli neměli ani jednu vyloženou šanci. Byli jsme to právě my, když v 50. minutě přišla naše standardní situace z hranice velkého vápna a Dohnalík tvrdou střelou po zemi prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:4.

V 59. minutě přišel důraz Závěšického, který až do poslední chvíle sledoval balon, následně ho vybojoval a předložil Dohnalíkovi a ten do prázdné branky zvyšoval na 3:5. V 68. minutě unikl Závěšický celé obraně a nedal golmanovi šanci 3:6. Poté už byl stažen ze hřiště, neboť domácí jak už jsem avizoval ho zastavovali hrubými zákroky a hrozilo riziko zranění.

Jenom poznamenávám, že po skončení zápasu bylo uvedeno v zápise u domácích 9 žlutých karet (bohužel). Jsem velice rád, že kluci nepodlehli tvrdé hře a nesnažili se oplácet, ba naopak jsme domácí jasně přehráli účinou kombinační hrou, na kterou nenašli recept. Toto pro nás bylo cenné vítězství. Kluci to přežili bez úhony a domácím jsme se mohli pouze smát, jak byli ubozí a namachrovaní. BRAVO!