Datum: 14.10.2012

Poločas: 3:1.

Branky: Závěšický 2, Ernst 2, Chorouš.

Sestava: Šesták - Valenta, Toan, Tyle, Saska - Stejskal, Vícha, Podstawek, Chorouš - Gutenberg, Závěšický. Střídání: Ležal, Píč, Ernst, Kummer, Krátký, Dohnalík.

Tak konečně. Dnes  jsme šli za vítězstvím a to hned z kabiny, kde jsme se konečně nabudili. Začalo to v 7. minutě, kdy Chorouš načasoval perfektní pas na Závěšického. Ten v tváří v tvář zachoval chladnou hlavu a podél brankáře otevřel skore - 1:0.

V 28. minutě přišla totožná akce z druhé strany, kdy po levé straně utekl Stejskal, načasoval přihrávku opět na Závešického - 2:0. Ve 30. minutě Šesták dlouhým nákopem našel Chorouše, který se protáhl kolem obránce a z úhlu prostřelil golmana - 3:0.

Hosté znervozněli, neboť přijeli nabuzeni a plní elánu. Sice ve 35. minutě nádhernou střelou, která zaplavala před gólmanem Šestákem, snížili na 3:1, ale vesměs neměli sebemenší náznaky.

V poločase jsme byli spokojeni, protože muselo dojít ke změně v obrané čínnosti, když jsme prohodili hráče, což je vidět v sestavě. V 70. minutě přišla souhra Stejskal - Ernst na jeden dotek - 4:1. V 88. minutě tatáž souhra mezi oběma hráči 5:1.

Snad to konečně půjde. Perfektně odehraný zápas.

Milan Šesták - trenér
Jiří Gutenberg st. - trenér

Z WEBU SOUPEŘE - SK VIKTORIA JIRNY

Propadák ve Mšeně…

Dorost v 8. kole zajížděl na půdu SK Mšena, které získalo po 7 kolech pouze jediný bod a bojuje o záchranu této soutěže. Do zápasu jsme šli s jasným cílem a to zahrát si kvalitní utkání, kde budeme držet balón na našich kopačkách, tak jako v minulém utkání, kdy jsme porazili doma Bakov vysoko 8:0.

Do zápasu jsme vstoupili velice špatně, nezachytili jsme nástup domácích, kteří od prvních minut šli jasně za vítěztvím. Naši hráči byli asi uspokojeni dosavadními výkony a doufám, že tento zápas je vrátil zpátky do reality. Soupeř byl ve všem lepší, zajištěná obrana, rychlé protiútoky a proměněné šance, naši hráči se v prvních 25. minutách nezmohli k ničemu a tak jsme po hrozném začátku prohrávali 3:0. Ve 35. minutě se chopil míče ve středu hřiště Vitvera, navedl si ho před vápno a střelou nártem vstřelil branku na 3:1. To byl asi jediný světlý okamžik tohoto utkání. Po první půli jsme šli do šaten za stavu 3:1 pro domácí.

Ve druhém poločase jsme chtěli zapomenout na prvních 45. minut a navázat na předešlá utkání, kde jsme bojovali o každý míč, to se nám povedlo, ale jen v prvních 5. minutách!! Utkání i ve druhé půli ovládli domácí a přidali další dvě branky, ze Mšena jsme tak odjížděli s výpraskem 5:1. V tomto utkání nebyli žádné klady!! Jedinou pochvalu si zaslouží v 1. poločase střídající Nevařil za bojovnost a oživení hry a Vitvera se Sochůrkem, kteří se snažili celý zápas bojovat o každý míč. Jediný klad jsme v utkání našli a to, že naši hráči viděli, že fotbal ve stoje a bez bojovnosti se hrát nedá. Snad se naši hráči dostatečně ponaučili a tento zkrat napraví v následujícím utkání, kdy budeme na domácí půdě bojovat o 2. místo s SK Union Čelákovice.