Zápas: SK Mšeno A - Vitana Byšice
1 : 2

Datum: 5.5.2007
Rozhodčí: Suchitra (Štětí)
Průběh zápasu: Porážka nemrzí tolik jako výkon MŠENO: Hnízdil - Čurda, Pokorný, Zawistowski (75. Brunclík), Kříž - Grabmüller, Dvorný, Janouch, Kolumpek (81. Grát) - Guttenberg, Šledr. BYŠICE: Saibt - Ondráček, Beneš, Proksch, Hucska - Kadlec, Sojka, Čermák, Novák - Koutný (90. Pitrmoc), Lauda (88. Svačina). BRANKY: 50. Pokorný - 66. a 91. Proksch. ROZHODČÍ: Suchitra. ŽLUTÉ KARTY: Dvorný, Grabmüller - Beneš, Kadlec, Sojka, Lauda. ČERVENÁ KARTA: Sojka. DIVÁKŮ: 50. POLOČAS: 0:0. Kdeže loňské sněhy jsou... Na podzim předvedlo Mšeno v Byšicích partii, jejímž výsledkem bylo sice těsné, ale naprosto jednoznačné vítězství. Přes "hubené" vítězství tenkrát potěšil způsob hry, který Mšeno zvolilo a především ho dokázalo proměnit v praxi. Naopak sobotní zápas, v němž Mšenu šlo o hodně (potvrzení výhry v Nelahozevsi) v boji o postupovou příčku, byl pravým opakem podzimního klání. Už první minuty naznačily, že jarní Vitana nebude vůbec jednoduchým oříškem. Po vzájemném oťukávání se hosté osmělili a několikrát zahrozili z rychlých brejků. Naštěstí měli vychýlenou mušku. Ve druhé částu první půle začalo Mšeno lépe kombinovat, zrychlilo pohyb ve středu hřiště a rázem začaly přicházet i šance. Bohužel, ani jedna ze slibných příležitostí se neujala, a tak první poločas skončil bez branek. Po přestávce čekala hrstka domácích příznivců, že mšenští hráči pořádně zaberou a konečně vstřelí vedoucí gól. To se podařilo v 50. minutě, kdy se v pokutovém území soupeře nejlépe zorientoval Pokorný a bez problémů skóroval. Zdálo se tedy, že je vše v nejlepším pořádku a záhy přijdou další branky. Jenže opak byl pravdou. Domácí "usnuli na vavřínech", snad si mysleli, že výhra přijde sama. Jak krutě se mýlili, poznali v 66. minutě, kdy si míč připravil na trestný kop byšický Proksch a tvrdou přízemní střelou do místa ve zdi, vtipně uvolněného spoluhráčem, nedal Hnízdilovi šanci. Vyrovnávací branka hostům psychicky pomohla, rázem byli "na koni". Začali Mšeno přehrávat především dobrým pohybem v záožní řadě a začali si vytvářet další střelecké možnosti. Domácí šli do křeče, snažili se s remízou něco udělat ve svůj prospěch, ale ať se snažili sebevíc, vítězná branka stále nepřicházela. Hektický závěr přinesl nejprve dobrou šanci Kříže, který pronikl přes dva hráče, ale jeho oblouček přehazující byšického brankáře Saibta skončil těsně vedle tyče. Vzápětí přišel trest - na centr do pokutového území si nejlépe naskočil znovu Proksch a hlavou rozhodl o překvapivém tříbodovém zisku pro Byšice. Výhra to byla naprosto zasloužená, neboť domácí tentokrát zdaleka nehráli tak dobře jako v předcházejících zápasech. Souhra skřípala především v záložní řadě, která nedokázala držet krok s běhavými hráči Byšic. Obránci ve snaze podpořit útok zásobovali Šledra a Guttenberga vysokými míči, které zadáci soupeře bez sebemenších problémů likvidovali. V mšenských řadách se nenašel nikdo, kdo by zpřesnil kombinaci, takže tlak v závěru druhého poločasu dojížděl jen "silou vůle". V příštím kole jede Mšeno na Mělník, kde se utká s rezervou Pšovky. Už v tomto zápase budou mít naši hráči možnost napravit pošramocenou reputaci. Řepín výhrou nad Dolními Beřkovicemi 3:0 snížil mšenský náskok na 6 bodů, ale to je stále podstatný rozdíl, který může pozitivně promluvit do konečného pořadí. Jen neházet předčasně flintu do žita... Karel Horňák