Rozhodčí: Šubr

Povedená veltruská lekce Mšenu

Veltrusy – Mšeno 3:0 (2:0)
Branky:
28. Štofl, 33. Juklíček, 65. Pražák. Rozhodčí: Šubr. ŽK: Růžička, M. Kopecký – D. Kolumpek, Stejskal, Vaněk, Hnízdil. Veltrusy: Nádeník – Mára, M. Kopecký, Matějík, L. Kopecký – Veselý, Juklíček, Pražák, Miler – Růžička (79. Husák), Štofl (71. Packa). Mšeno: Hnízdil – Háze, Vaněk, Krúpa, Šledr – D. Kolumpek, R. Kolumpek (47. Dvorný), Mansfeld, Demen (55. Valenta) – Wasyliw (81. Guttenberg ml.), Stejskal.

Poslední kolo přeboru Mělnicka svedlo ke vzájemnému zápasu o přední příčky tabulky celky Veltrus a Mšena. Oba soupeři si v posledních třech kolech slušně naplnili svá bodová konta. Zatímco Veltrusy si k remíze v Libiši připsaly výhry s Borkem a na Pšovce, Mšeno bylo úspěšné doma s Beřkovicemi a PTZ a navíc si přivezlo překvapivou výhru z Kralup. V sobotním duelu se tak dal očekávat zajímavý zápas.

Úvodní minuty toto očekávání nezklamaly, protože oba týmy začaly svižně. Domácí měli sice o něco více ze hry, ale kromě série několika rohů z ní nevytěžili nic podstatného.

Naopak hosté udeřili v 17. minutě. Po levé straně unikl Stejskal, z jehož přesného centru mířil hlavou Mansfeld ve vyložené pozici těsně vedle Nádeníkovy svatyně. Poté mělo Mšeno ještě dvě dobré příležitosti, ty však zůstaly nevyužity.

Na konci první půlhodiny se zmocnil míče Lukáš Kopecký u vlastního pokutového území, nikým neatakován předvedl slušný sprint přes celé hřiště, přesnou přihrávkou našel Štofla, který otevřel skóre.

Za pět minut už Veltrusy vedly 2:0, když Juklíček byl u dlouhého balónu o chloupek dřív než vybíhající Hnízdil a chytrým padáčkem pokořil mšenského gólmana.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po poločase. Veltrusy dál produkovaly dobrou kombinační hru, na kterou Mšeno, jež přišlo o zraněného kapitána Romana Kolumpka, marně hledalo odpověď. V poli nebyli hosté špatní, ale scházelo jim důraznější zakončení.

Hrubá chyba mšenských stoperů v 65. minutě, kdy vyklidili Pražákovi prostor ke skórování, prakticky rozhodla o osudu celého zápasu.

Trenéři po utkání
Josef Košťál, Veltrusy: „Viděli jsme bojovné a na pohled hezké utkání, které se muselo divákům líbit. Nám se dařilo střelecky. Celý tým chválím za bojovnost, konečně jsme dokázali proměňovat vypracované příležitosti.“

Jiří Guttenberg st., Mšeno: „Od začátku jsme hráli špatné utkání, které rozhodly individuální chyby našich hráčů. Zlomový moment – po dvou našich neproměněných šancích přišel brejk zcela nepokrytého hráče a vedoucí gól Veltrus. Po přestávce jsme se trochu zlepšili, ale zasloužené porážce jsme nezabránili.“