Zápas: FC Merkuria Lobkovice - SK Mšeno muži "A"

Datum: 14.5.2011
Rozhodčí: Stibůrek

Poločas 0:1

Sestava: Hnízdil - D. Kolumpek, Grát, Kormoš (46. Krúpa), Brunclík - Vaněk, Mansfeld, Tříška, Demen - Wasyliw, Dvorný (68.Hrdlička)

Soupeř se od 10. minuty, kdy vstřelil branku po standardní situaci, soustředil na bránění hubeného vedení. Díky naší střelecké impotenci se mu to podařilo a v nastaveném čase do otevřené obrany výsledek zpečetil na 2:0.

Za poslední 2 zápasy jsme si vytvořili minimálně 12 gólových příležitostí, pouhý 1 vstřelený gól však však hovoří za vše.

(gut)

Referát z Mělnického deníku

Mšeno hrálo, góly však dávaly Lobkovice

Lobkovice – Oba trenéři před zápasem 21. kola okresního přeboru mezi Lobkovicemi a Mšenem optimismem zrovna nehýřili. „Do utkání nastupujeme jako do každého jiného – s touhou po vítězství. Ovšem třetí příčka hostů v jarní tabulce nepotřebuje komentáře. Byť nastupujeme se třemi dorostenci, o výhru se chceme náležitě poprat,“ sliboval před zápasem Jaroslav Rezner, trenér Lobkovic.

O to větší chmury zahalovaly tvář Jiřího Guttenberga, kouče Mšena. „Mám neskutečné problémy se sestavou. Ať už ze zdravotních, pracovních či jiných důvodů se mi na dnešek omluvilo několik hráčů, a tak sestavu lepím, jak se dá.“

Přes všechny problémy to byli hosté, kteří měli po většinu utkání více ze hry, ale doslova tragická koncovka je v poslední době doslova pronásleduje. „Před týdnem na PTZce jsme měli osm (!) dobrých příležitostí, z nichž jsme dali pouze jediný gól,“ smutnil po zápase mšenský kormidelník.

První slovo v sobotním zápase však měli domácí, když si po čtvrthodině naběhl Chroust a po přesném centru nedal zblízka Hnízdilovi nejmenší šanci.

Pro Mšeno mohlo být veseleji o deset minut později. Domácí obrana faulovala Tříšku v pokutovém území a sudí Stibůrek ukázal na penaltový puntík. Penaltový exekutor Mansfeld však Heinricha překonat nedokázal.

Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil. Mšeno mělo dál optickou převahu, ale nedokázalo si poradit s lobkovickou obranou. V době, kdy hosté vsadili vše na útočnou kartu, zapomněli na „zadní vrátka“ a jejich chybu potrestal Fingerhut.

„Ve velice bojovném utkání nás soupeř místy přehrával,“ podotkl po zápase lobkovický trenér Rezner. „Dokázali jsme využít dva brejky, měli jsme víc štěstí.“

„Přes problémy se sestavou jsme odehráli dobrý zápas,“ hodnotil mšenský kouč Guttenberg.  „Domácí dali ze tří šancí dva góly, a to rozhodlo. My jsme neproměnili penaltu i další příležitosti.“

Lobkovice – Mšeno 2:0 (1:0)

Branky: 14. Chroust, 90.+2 Fingerhut. Rozhodčí: Stibůrek. ŽK: 70. Slovák, 75. Hykl – 29. D. Kolumpek, 73. Mansfeld. Lobkovice: Heinrich – Šmajda, Chroust, Šeda, Drobík (60. Barcal) – Hykl, Mrázek, Balog, Frankl (90. Král) – Slovák (75. Blahut), Fingerhut. Mšeno: Hnízdil – D. Kolumpek, Grát, Kormoš (46. Krúpa), Brunclík – Vaněk, Mansfeld, Tříška, Demen – Wasyliw, Dvorný (65. Hrdlička).