Zápas: SK Mšeno muži "A" - Vitana Byšice
1 : 1

Datum: 2.4.2011
Rozhodčí: Börner
Průběh zápasu:

Branky: Mansfeld(pk) - vlatní

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Grát, Kříž, Brunclík - Vaněk(Fiebinger), Kolumpek R., Tříška, Šledr - Wasyliw(Stejskal), Mansfeld(Háze)
 

 

K zápasu s lídrem tabulky jsme nastoupili s odhodláním uspět. Známe sílu Byšic a tak jsme od začátku utkání vycházeli ze zabezpečené defenzívy. Zápas moc fotbalové krásy nepobral, byl to boj o každý metr o každý míč, hlavně ve středu hrací plochy. V prvním poločase soupeř zahrozil Hoffmanem, který střílel nebezpečně vedle levé tyče Hnízdilovi branky. My jsme se dostali k několika nebezpečným centrům, které však obrana Byšic dokázal odvrátit. Pak přišel zlomový okamžik celého utkání - do vápna se probojoval Wasyliw a byl podražen hostujícím obráncem - penalta. Té se ujal Mansfeld a vedli jsme 1:0. Podle soupeře to byla penalta vymyšlená. Podle nás jasná penalta. Od té doby Byšice za každým písknutím hledali poškození ze strany sudího a strůjcem všeho(podle lavičky hostí) jsem byl já. Trocha soudnosti ze strany Byšic by neškodila. Na podzim se proti nám v Byšicích také kopala penalta, z které šli Byšice do vedení a o které jsem byl také přesvědčený, že nebyla. Přesto jsem nikoho neobviňoval z ovlivnění rozhodčího. Ve druhém poločase úporný boj pokračoval. Byšicím se podařilo vyrovnat po standartní situaci, když si po nedorozumění obrany dal Kříž hlavou vlastní gól. Byšice pak mohli jít do vedení po jediné vážné šanci, ale hostující útočník nastřelil pouze břevno. My jsme pak také dali ještě jednu branku, která však kvůli vymyšlenému ofsajdu nebyla uznána. Rozhodnout mohl domácí Šledr, který se dvakrát ocitl sám před byšickým brankářem, ale ani v jednom případě neuspěl. Myslím, že jsme v tomto zápase byli na šance o trochu lepší, ale remíza je asi spravedlivým vyústěním ne příliš pohledného zápasu.

Ještě jednou musím zmínit hysterii celého byšického týmu, který hledal příčiny neúspěchu všude, jen ne u sebe a chovali se jak malé děti, kterým někdo sebral hračku.  Měl jsem vždy k Byšicím nadstandartní vztah(hostoval jsem tam, většinu hráčů znám osobně, pustili jsme do dorostu Byšic několik našich hráčů na střídavý start). Uvidíme, jak se tento zápas podepíše na naší další spolupráci. 

 

Jiří Guttenberg
Váš názor:
Jméno: