Zápas: AFK Milovice - SK Mšeno starší žáci

Datum: 27.3.2011

Poločas: 0:1.

Branky: Valenta 2, Múčka.

Sestava: Šesták - Wagenknecht, Martínek Jan, Sloup, Novák - Valenta, Boček, Dvořák, Píč - Saska, Bátovič, Pavlik, Živný, Wertheim, Múčka,Kolumpek, Jana Štěstěna.

Tak to vše začalo, k prvnímu mistrovskému zápasu jsme vyrazili do Lipníku. Chtěli jsme jet do toho nad Bečvou ale protože je na Moravě a to by byla zajížďka, vyrazili jsme do toho pravého k Milovicím, kde našli domácí zázemí na promáčeném hřišti ve svém stánku.

Jeli jsme s představou přivézt tři body, i když posily ze Skalska Boháček a Pícha daly přednost přátelskému pouťáku ve Skalsku. Náš kádr ale  posílil vrátivši se dlouhán Franta Múčka a další hráč z Dubé jménem Saska, ale největší posilou se ukázala Jana Štěstěna. Nevíme, odkud přišla, ale je prostě naše a s klukama si rozumí. Zápas začal svižně a bylo vidět že domácí také chtějí tři body. Od první minuty nás zatlačili a udávali tempo zápasu. Již ve 3. a 5. minutě po hrubé chybě naší obrany mohli domácí udeřit, ale my máme Janu, která se v této situaci dokázala postavit tak, že domácí trefili pouze 2x břevno. A zde jsme poznali že to je opravdová posila, i když v zimní přípravě byla nevýrazná.

S postupem času se hra vyrovnávala Jana to začala zkoušet i v předních řadách, ale bez efektu, To když Valenta v 10. minutě po centru z trestného kopu minul domácí svatyní pouze o milimetry. Hra se vyrovnala ale přesto domácí určovali tempo a rychlost zápasu. Jana se vrátila zpět do zadních řad a tím dala našim zadákům jistotu a přehled.

Ve 20. minutě poslal trenér Šesták na hřiště velikána Múčku s jasným taktickým pokynem „ DO KONCE POLOČASU DÁŠ BRANKU". Ten se svého úkolu zhostil nad očekávání a již ve 21. minutě po rohovém kopu, který odcentroval Píč, našel míč jeho hlavu a Franta tak otevřel skóre dnešního utkání - 0:1.

Domácí dále určovali tempo a zaměstnávali naši obranu.To trvalo do 10. minuty druhé půle. Poté domácí hráči odpadli fyzicky a ukázala se dobrá práce Jardy Fibingera, který v zimních měsících honil s hráči slečnu Fyzičku. Hru jsme převzali do své moci, Jana si mohla již jít odpočinout, protože domácí neměli sílu naši bránu ohrozit, ale naopak.

V 55. minutě se nádherně na hranici velkého vápna uvolnil Valenta a tvrdou přesnou střelou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci - 0:2,  aby vše korunoval v 68. minutě přízemní střelou k tyči. Uzavřel tak naše úspěšné snažení  s konečným výsledkem 0:3. Protože Brandýs pouze remizoval v Benátkách, poskočili naši žáci na druhé místo se ztrátou tří bodů na Jestřábí Lhotu.

Závěrem musíme říci, že kluci plnili vše, co trenéři požadovali. Fyzičku si rozložili tak, aby vydrželi celý zápas, a tím slavili úspěch. Velkou měrou k vítězství přispěla Jana, ale kluci POZOR!  Nelze na ni spoléhat pořád, i ona nebude mít své dny. Zatím díky a věřím, že vám elán neodfoukne Leopold Větrný.