Zápas: SK Mšeno muži "A" - FC Merkuria Lobkovice
4 : 5

Datum: 9.10.2010
Rozhodčí: Vermach
Průběh zápasu:

 


Gólovou přestřelku ve Mšeně pečetily Lobkovice

ZÁPAS "BLBEC"

SK Mšeno – FC Merkuria Lobkovice 4:5 (1:3)

Mšeno: Bázler – Vaněk, Grát, Kříž, Klouda (60. Kováč) – Tříška, R. Kolumpek, Dvorný, Šledr (80. Demen) – Mansfeld, Wasyliw.

Lobkovice: Heinrich – Šmajda, Mrázek, Šeda, Jahodka – Slovák (87. Pevný), Chroust, Fingerhut, Hykl – Blahut (92. Šulc), Frankl.

Branky: 54. a 60. Tříška, 19. R. Kolumpek, 77. Wasyliw – 17. a 89. Blahut, 4. Frankl, 18. Fingerhut, 49. vlastní (Kříž).

Rozhodčí: Vermach. Žluté karty: 3:3. Červená karta: 60. Šeda (Lobkovice).

 

 
Hosté už od úvodních minut potvrzovali, že jejich letošní postavení v tabulce není vůbec náhodné. První zajímavý moment ve 3. minutě sice patřil Mšenu (Šledrova pohotová hlavička šla těsně nad), ale vzápětí uhodilo na opačné straně. Na centrovaný míč do malého vápna si naběhl Frankl a mazácky otevřel skóre. 
 

 

Úvodní úspěch hosty patřičně „nakopl“. Nejprve Blahut v 17. minutě „vyškolil“ Gráta a přesnou šajtlí téměř od postranní čáry propálil i Bázlera. O minutu později se hosté radovali znovu, po brejku skóroval Fingerhut.

Vzápětí se zdravě naštval Roman Kolumpek, který podařenou střelou vymetl pavučinky v Heinrichově svatyni. Mšeno přes snížení působilo těžkopádně, zatímco hosté byli u všeho podstatného dříve.

Po přestávce se čekalo, že se domácí pokusí něco udělat s nepříznivým skóre, ale dost je přibrzdil Křížův „vlastenec“. Přesto byli za bojovnost odměněni gólem Tříšky. Ten si šel v rámci urychlení hry pro míč do lobkovické branky. Kontakt se stoperem Šedou skončil pro oba „kohouty“ kartami – žlutou (Tříška) a červenou (Šeda).

Půl hodiny před koncem zahrál Šmajda rukou ve vápně, z nařízené penalty dal Tříška kontaktní gól. Od tohoto momentu existovalo na trávníku jedno mužstvo – domácí. Lobkovice „zalezly“ před vlastní pokutové území s jediným cílem – ubránit jednobrankové vedení. Hostům začaly evidentně docházet fyzické síly, za což byli v 77. minutě potrestáni vyrovnávacím gólem Wasyliwa.

Když už to vypadalo, že zápas skončí smírně, potrestal Blahut další chybu mšenských zadních řad pátým gólem. Ani to však nemusel být konec, kdyby ve 3. minutě nastavení netrefil Tříška jen břevno lobkovické branky.

(kh)
Foto: Martin Bouška, Mělnický deník


fotografie:


Váš názor:
Jméno: