Zápas: SK Mšeno A - Viktoria PTZ Nelahozeves

JAKO V JIŘÍKOVĚ VIDĚNÍ

MŠENO: Bázler - D. Kolumpek, 79.►Grát, Možný, 22.►Háze (85. Havel) - R. Kolumpek, 58.►Nový, 45.►Tříška, Rimkevič (88. Wasyliw)  - Mansfeld, Dvorný (90. + 1 Štolba).
     NELAHOZEVES: Michovský - Šnýdr, Uher, 58.►P. Šimáček, Bednárik - Kejmar, Fridrich, 37.►Mazanec, 52.►Šimáček (80. Manšinger) - Brabec (69. Sitař), Šimek.
     BRANKA: 48. Roman Kolumpek. ROZHODČÍ: Šubr. ŽLUTÉ KARTY: 4:3. POLOČAS: 0:0.

Jako v Jiříkově vidění si dnes musel připadat fanoušek, který neviděl přeborový start v Dolních Beřkovicích s karetním "mariášem" sudího Pěkného (na červené 3:2 pro domácí). Na domácím pažitu se z podzimního kádru neobjevil Brunclík (dává přednost trenérskému působení), ale překvapivě také Hnízdil s Vaňkem (hostování v Nové Vsi) a Frič s Karabáčkem (hostování na Řepíně). To má Mšeno tolik kvalitních hráčů, že si může dovolit je pustit (byť na hostování) jinam? Připočteme-li Šledrovu absenci (zranění + červená karta z Beřkovic), sestava nebyla z nejsilnějších.
     Člověk nemusí být bůhvíjaký odborník, aby nepoznal, že v mšenském týmu není něco v pořádku. Podstatně oslabený kádr si na place vůbec nerozumí, hra většinou probíhá v oblasti náhod a přání. Co týmu chybí především? Na některých postech hráčská kvalita. Co se domácím vytknout nedá, je bojovnost. Snažili se poctivě o co nejlepší výsledek, ale pokud to nebude podpořeno kvalitnějším fotbalovým projevem, mohly by přijít záchranářské starosti.
     I při nevýrazném výkonu měli domácí zejména na začátku utkání více ze hry, ale gólem neskončily šance Mansfelda a R. Kolumpka. Naprázdno vyšel i Tříška, jehož trestný kop skončil ve zdi a následná dorážka těsně vedle Michovského svatyně. Další "tutovku" spálil Dvorný ve 33. minutě. Závěr prvního poločasu patřil hostům, kteří převzali iniciativu, ale gól nedali, byť k němu měli ve 39. minutě z trestného kopu hodně blízko. Bázler však byl připraven.
     V sobotním zápase Mšeno vyhrálo po jediné kloudné akci celého zápasu. Tři minuty po přestávce si Roman Kolumpek chytře naběhl do pokutového území a s přehledem zavěsil. Další minuty byly ódou na fotbalovou nudu, a to z obou stran. Mšeno mělo dnes velkou "kliku", protože hosté byli kromě konce první půle téměř neškodní.
     Na závěr si neodpustím jednu poznámku. Když jsem v zápisu o utkání viděl mezi domácími náhradníky i trenéra Havla, bral jsem to jako pojistku při případném zranění některého z jeho svěřenců. O to byl můj údiv větší, když se mšenský kouč objevil v 85. minutě na trávníku. Bylo to nutné, zvláště když náhradnickou lavičku "zahřívali" (podle mého názoru) celé utkání zcela zbytečně dorostenec Wasyliw a Štolba? Odpověď na tuto otázku zná jen kouč Havel...