Zápas: Eletis Lužec nad Vltavou - SK Mšeno A žáci
1 : 3

Datum: 20.9.2009

Branky: Valenta, Daněk, Zabilanský. Poločas: 0:2. Sestava: Šesták - Kummer - Zabilanský, Karabáček, Novák - Píč,Takacz, Daněk, Valenta - Toan, Klučina. Střídali: Kolumpek, Klučinová, Pavlik.

Tentokrát jsme zajížděli na horkou půdu do Lužce, kde jsme s obavami čekali těžký zápas. Po dvou kolech, které domácí odehráli s vysokým skóre (z prvního utkání 10:0 a z druhého 9:1), jsme nedoufali, že uspějeme. Ale opak byl pravdou.

Po hvizdu rozhodčího kluci do toho vlétli, což jsme nečekali. Také hned ve 2. min jsme šli již do vedení, když z rohového kopu a následně odraženého míče nekompromisně zavěsil Valenta. Soupeře to zlomilo a začala pracovat nervozita. Následně v 6. min nádherně Daněk přeloboval domácího brankaře a šli jsme do dvoubrankového vedení. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, zvláště nájezdy Píče a Valenty volaly po gólech. Kluci nasadili rychlé tempo, což se projevilo na fyzičce. Upozorňovali jsme, ať trošku uberou, že do 70. min je dlouhá doba.

Také se to projevilo od 20. min až do 35. min, kdy nás soupeř zatlačil. Klukům docházel dech a soupeř dál zlobil. Jenomže Lužec narážel na dobře chytajícího Šestáka, který nás držel nad vodou. Ještě že přišla vytoužená přestávka, kluci se zklidnili a nabrali nové síly.

Druhá půle již probíhala v klidnějším tempu. Až v 55 min musel odstoupit se střevními potížemi Kummer, a než jsme stačili přebudovat obranu, soupeř snížil na 1:2 .Museli jsme nasadit Klučinovou do zálohy a do obrany stáhnout Valentu. Ještě že máme kanonýra Zabilanského, který v 67. min z vlastního vápna utekl po délce celého hřiště a pojistil vítězství třetím golem. Bylo rozhodnuto.

V tomto zápase musím vyzdvihnout výkon Jarky Klučinové, která hrála famózně a soupeře drtila jak sprintem, tak i přihrávkami. Ale samozřejmě vyzdvihuju výkon celého mužstva.