Slibná první půle na Čechii nepřinesla tříbodový zisk

GÓLY STŘÍLELI JEN DOMÁCÍ

ČECHIE KRALUPY: Hrobko - Mynařík (60. Bitner), Trojan, Hořák, Mára - Kovář, Vymětalík (80. Dlobík), Všolák, Vlk (70. Grich) - Šolle, Sluka.
     SK MŠENO: Hnízdil - R. Kolumpek, Kříž, Grát, Valeš (82. Malý) - Janouch, Tříška, Dvorný (60. Karabáček), Šledr - Frič, Mansfeld.
     BRANKY: 13. Šolle - 15. vlastní (Hořák). ROZHODČÍ: Börner. ŽLUTÉ KARTY: 1:3. POLOČAS: 1:1.

K zápasu na kralupské Čechii vzhlíželi mšenští příznivci s obavami. Stačí jen připomenout loňský zápas, v němž Mšeno vedlo v poločase 1:0. Pak se však pro zranění odstoupilil Kříž se Šledrem a domácí ovládli hru i výsledek. Hosté nakonec prohráli 1:3. Navíc se Mšenu před sobotním utkáním nebezpečně rozrostly absence, trenér Havel nemohl počítat hned s trojicí obránců (Vaněk, Brunclík, Daniel Kolumpek), na zápase nebyl ani Demen s Bázlerem a  Krúpou, a  tak hostující lavička čítala pouhopouhé dva hráče. Perlička: v zápise byl mezi náhradníky uveden dokonce 47letý trenér Havel!

Přesto začátek utkání nevypadal pro mšenský tým vůbec špatně. Hosté se dostali do tří poměrně dobrých příležitostí. Gól však nedali, navíc ve 13. minutě pomohli domácím do vedení. Špatně vhozený aut Romana Kolumpka našel kopačky soupeřů, stopeři se rozestoupili do strany a Sluka měl k Hnízdilovi volnou cestu - 1:0.

Vyrovnávací branka na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Už o dvě minuty později načechral Tříška z trestného kopu míč před branku, Šledr posouval  k Mansfeldovi a obránce Čechie Hořák si v tísni dal vlastní gól.

Vyrovnání hosty velmi povzbudilo a začali předvádět dobrý fotbal, v němž nechyběly přesné přihrávky nakrátko i do běhu na delší vzdálenost. Mšeno začalo Čechii přehrávat ve středu hřiště a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy přidá další góly. Ty však do přestávky nepřišly, naopak v 41. minutě vytáhl Hnízdil výborný zákrok, když reflexívně zlikvidoval povedenou střelu Máry. Přesto byl výkon Mšena dobrým příslibem do druhého poločasu.

Po přestávce jsme však z obou stran viděli sotva průměrný fotbal s množstvím nepřesností. Mšenu chybělo lepší prolínání řad. Ač měly oba týmy několik příležitostí ke skórování, gól už nepadl. Remíza ze hřiště soupeře není špatná, ale dnes Mšeno mohlo (nebo spíše mělo?) vyhrát. To by ovšem muselo podat více kolektivní výkon s přesnějším zakončením vypracovaných příležitostí. V příštím utkání přijede do Mšena celek Kel.