Zlepšeným výkonem si Mšeno připsalo zasloužené vítězství

OBRAT PŘIŠEL PO PŘESTÁVCE

MŠENO: Hnízdil - Vaněk (78. Karabáček), Kříž, Grát, D. Kolumpek - Janouch (88. Demen), Tříška, R. Kolumpek - Mansfeld (80. Frič), Dvorný, Šledr.
     LOBKOVICE: Heinrich - Drobík, Šeda, Švejda, Horčík - Šmajda, Hykl (80. Bareš), Mrázek, Frankl - Dušek (80. Wegretski), Malý.
     BRANKY: 54. Šledr, 80. Tříška - 83. Šmajda.

Po nepřesvědčivém vystoupení na PéTéZetce v Nelahozevsi přivítali mšenští fotbalisté celek Lobkovic. Hosté, kteří v loňské sezoně měli značné zachranářské starosti, přijeli do Mšena s podobnou taktikou jako loni. V úvodním utkání zde totiž uhráli bezbrankovou remízu. I v sobotním utkání to dlouho vypadalo, že se zápas bude podobat tomu loňskému jako vejce vejci. Hrací plochu ovládly oboustranné nepřesnosti, dlouho se nebylo nač dívat. O vzruch se postaral až Mansfeld, který se ve 20. minutě dostal do velké šance, ale Heinricha v lobkovické brance nepřekonal. Byla to ostatně jediná akce, která z první půle stála za zmínku.

Po přestávce se Mšeno vrátilo na plac jako vyměněné, s velkým útočným nasazením. Už ve 46. minutě napřáhl z velké dálky ke střele Grát, orazítkoval břevno a následný lob Tříšky skončil nad břevnem. O tři minuty později hlavičkoval pěkně Roman Kolumpek, ale Heinricha nepřekonal. Odměna domácím za velký tlak přišla vzápětí. V 54. minutě se k míči dostal Šledr uvnitř malého pokutového území a "uklidil" ho nejsprávnějším směrem - do Heinrichovy svatyně (1:0).

Mšenská aktivita pokračovala i v dalším průběhu utkání. Střelu Romana Kolumpka ze 69. minuty vykopl  Horčík z brankové čáry. V následující minutě hlavou přestřelil Vaněk, o další minutu později mířil Mansfeld v dobré pozici nad břevno. Po dvojnásobném střídání hostů v 80. minutě se dostal k míči Tříška a zblízka zvýšil na 2:0.

Hosté však nesložili zbraně. O tři minuty později napřáhl k tvrdé střele Šmajda a s pomocí teče D. Kolumpka prostřelil Hnízdila. Na vyrovnání však hostům chyběl klid i čas.

Domácí tým je nutné pochválit za nasazení a  po přestávce také za viditelnou útočnou aktivitu, které chybělo jediné - větší střelecká produktivita. I tak je tříbodový zisk milý, zvláště proto, že za týden se znovu hraje na domácím pažitu. Mšeno přivítá libišskou rezervu.