Zápas: SK Mšeno A - Vitana Byšice
2 : 0

Datum: 23.5.2009
Rozhodčí: Kudrna
Průběh zápasu:

Výhra nad Byšicemi těší, ale zranění jsou nepříjemná

ROZHODL NÁSTUP DO ZÁPASU

     Mšeno: Hnízdil - Vaněk, Hlavnička, Brunclík, D. Kolumpek - Tříška, Janouch, R. Kolumpek, Šledr (80. Grát) - Guttenberg, Dvorný.
     Byšice: Schneider - Hütter, Proksch, Čurda, Hluško - Svačina, Šulc (75. Slovák), Manžel, Lauda - Gruncl, Menčl.
     Branky: 5. Dvorný, 21. Šledr. Žluté karty: 2:4. Poločas: 2:0. Diváků: 50.

     Domácí po porážce v minulém kole ve Vojkovicích nastoupili proti na jaře "šlapající" Vitaně s chutí a už v 5. minutě vedli. Po standardní situaci se v pokutovém území dostal k míči Dvorný a hlavou otevřel skóre. Vedoucí gól měl na mšenské hráče blahodárný vliv. Najednou začali předvádět dobrou kombinační hru s krátkými přihrávkami a po zemi, takže hráči Vitany často nevěděli, kam dřív skočit. Druhý zářez na brankovém účtu udělal v 21. minutě Šledr, když zblízka dorazil míč do Schneiderovy svatyně.

     Byť domácí pokračovali v nátlakové hře, další branky nepřicházely. Navíc po půlhodině hry musel nuceně odstoupit Guttenberg, který nikým neatakován při pohybu vzad špatně šlápl a s bolestivou grimasou se skácel k zemi. Podle prvních odhadů se bohužel jedná o utrženou achilovku (!), což pro předsedu SK Mšeno znamená velkou komplikaci (a možná nejen) v této sezóně. Aby "jobovek" nebylo málo, deset minut před koncem zápasu odkulhal ze hřiště Šledr. Jeho zranění snad nebude tak závažné jako u Guttenberga. Přitom zápas samotný nebyl nijak vyhrocený, a přesto přinesl nezaviněná zranění. 

     Druhý poločas se dohrával jakoby z povinnosti. Úroveň hry nebyla valná, byť domácí měli přece jen herně navrch. Jenže v koncovce byli bezzubí, a co prošlo, pochytal velmi dobrý Schneider. Hosté zahrozili jen výjimečně z ojedinělých protiútoků, ale ač se snažili, na zvrat to nestačilo.

text a foto Karel Horňákfotografie:


Váš názor:
Jméno: