REMÍZA BY SLUŠELA VÍC

LIBIŠ B: Kaul - Němec, Mráz, Pilař, Malík - Hubáček (78. Vít), Wala, Eisner, Vorlíček  (88. Šerák) - Žák (56. Havel), Mansfeld.
   MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Hlavnička, R. Kolumpek, D. Kolumpek - Tříška, Guttenberg, Grát, Šledr - Wasyliw (6. Demen), Dvorný.
   BRANKA: 15. Eisner. ŽLUTÉ KARTY: 5:2. POLOČAS: 1:0. DIVÁKŮ: 50.

Před nedělní přeborovou dohrávkou byly karty rozdány jasně - domácí jsou namočeni až "po uši" v sestupových vodách a potřebovali bodovat jako sůl, Mšeno atakuje vedoucí příčku a také si, pokud chce myslet na postup, nemůže dovolit rozdávat body. Jenže... Přišlo několik "jobovek".

Termínovka tomu chtěla, že v neděli hrálo nejen áčko v Libiši, ale i béčko v Klích, takže na lavičce náhradníků se na rozdíl od minulého utkání s Beřkovicemi "tísnil" jediný náhradník (Demen). Ať už z důvodu nemoci nebo zranění nemohla nastoupit hned trojice hráčů základní sestavy - Brunclík, Kříž, Janouch. Neuplynulo ani 6 minut nedělního zápasu v Libiši a ze hřiště se poroučel s bolestivou grimasou (třísla) útočník Wasyliw.

Přesto hosté vletěli do zápasu bez bázně a hned z první akce připravil Šledr z úniku dobrý centr před branku, s nímž si však domácí obrana poradila. Libišská rezerva odpověděla vzápětí. Střela kapitána Eisnera však skončila nad Hnízdilovou brankou. V 15. minutě odpískal sudí Eder přímý kop před pokutovým územím. Míč si postavil Eisner a parádním obloučkem kolem zdi trefil téměř šibenici.

Už o tři minuty později mohlo být hostům veseleji. K míči se dostal v pokutovém území Dvorný, ale jeho střelu ve vyložené šanci Kaul reflexivně vyrazil. Poté Vaněk zatáhl míč kolmo k brance, před vápnem napřáhl k tvrdé střele, kterou však Kaul dokázal vytěsnit na břevno. V této fázi začalo Mšeno získávat půdu pod nohama, na což domácí celek reagoval zvýšenou tvrdostí. Ta byla sudím oceněna do přestávky třemi žlutými kartami. Nicméně hosté do poločasu už gól nedali.

Ve druhé půli mělo Mšeno mírně navrch, ale byli to domácí, kteří mohli zvýšit své vedení. V 73. minutě napřáhl ke střele Mansfeld, jehož střelu vytáhl Hnízdil na břevno. Závěrečná čtvrthodina byla ve znamení velkého náporu hostů, kteří měli znatelnou převahu a snažili se alespoň vyrovnat. Neměli však dost klidu a důrazu v koncovce.

Podle obrazu hry by výsledku zápasu spíše slušela remíza, ale když se nedají góly... Šance se do výsledku bohužel nepočítají. Protože Veltrusy překvapivě lehce (4:0)  bodovaly na Čechii v Kralupech, jejich náskok na druhé Mšeno je znovu tříbodový.

Příští kolo - sobota 25. 4. v 17 h: Mšeno - Čečelice, Veltrusy - Vojkovice.