Zápas: Dynamo Nelahozeves B - SK Mšeno A

Nadějný náskok z první půle se po přestávce rozplynul jak pára nad hrncem

KRUTÝ NÁVRAT DO REALITY

NELAHOZEVES B: Kratochvíl - Vágner, Sabolčík, Žambůrek, Bárta - Špaček (46. Astaloš), Bondarev, Pešta, Šíma - Flídr (46. Plicka), Topor (65. Kymr).
   MŠENO: Hnízdil - Grát, Hlavnička, Brunclík, Kříž - Šledr, Tříška, R. Kolumpek, Guttenberg - Dvorný, Wasyliw (57. Frič).
   BRANKY: 67. Žambůrek, 77. Plicka, 90.+2. Astaloš - 30. Tříška. ROZHODČÍ: Pěkný. ŽLUTÉ KARTY: 20. Vágner, 40. Žambůrek, 67. Pešta, 85. Plicka - 54. Dvorný, 75. Brunclík, 78. Frič, 85. R. Kolumpek, 88. Hlavnička. POLOČAS: 0:1.

Výhra ve Veltrusích a minulý týden doma s Dolními Beřkovicemi naladila fanoušky na optimistickou notu. A skutečně, první poločas na hřišti rezervy nelahozeveského Dynama, který hosté odehráli "z 1. patra do přízemí" (travnatý pažit se zde dost podstatně svažuje), patřil v mšenském podání k těm lepším. Do obvyklé sestavy přidali trenéři do základu tentokrát i mladíčka Wasyliwa.

Byť domácí občas hrozili z rychlých brejků, Hnízdil moc práce v první pětačtyřicetiminutovce neměl. Malým zpestřením se mu stal odchyt neposlušného pejska, který zavítal na hrací plochu (viz fotogalerie). Mírnou převahu hosté zúročili ve 30. minutě, kdy Tříška dostal přesnou přihrávku a z dobrých 30 metrů střelou k tyči odsoudil domácího brankáře Kratochvíla do role statisty.

Hned po poločasové přestávce mohlo být hostům ještě veseleji. Tříška pěkně uvolnil Romana Kolumpka, jehož střela zasáhla spojnici tyče a břevna nelahozeveské branky. Ovšem domácí se poměrně rychle otřepali, viditelně jim pomohlo dvojnásobné střídání v poločase. Noví hráči přinesli oživení zejména ve středu pole.

V 67. minutě bylo vyrovnáno, když se obranou hostů lehce probil stoper Žambůrek  a zblízka vyrovnal. Od tohoto momentu převzali domácí zápas jednoznačně do svých rukou. Na Hnízdilovu branku se valil jeden útok za druhým a přetížená obrana hostů začala chybovat. V 77. minutě se dostal k míči Plicka, poradil si jak s Grátem, tak s Hlavničkou a bez problémů poslal domácí do vedení.

Hra se v těchto fázích hodně přitvrdila, což rozhodčí Pěkný "hasil" větším počtem žlutých karet. V samotném závěru nejprve Hnízdil chytil Peštovi "tutovku", aby vzápětí vyrobil velkou hrubku, kterou však domácí nezužitkovali. Ve 2. minutě nastavení dal Astaloš výsledku zápasu konečnou podobu.

Protože Veltrusy v "zápase červených karet" (3:1 pro domácí!) nakonec přece jen zdolaly Horní Beřkovice, přezimují na čele přeborové tabulky se 4bodovým náskokem. Ten vůbec není nepřekonatelný, ale ruku na srdce... Mšeno ani zdaleka nehraje tak dobře jako v předloňské sezóně, v níž postoupilo do I. B třídy. V poslední době má nečekané problémy především obranná čtveřice, byť méně kvalitní obranná hra je vysvědčením celého týmu včetně brankáře. Věřme, že zimní přestávku tým vyplní kvalitní přípravou a po doplnění (?) by mohl pomýšlet na boj o postup. Vždyť čeká ještě 13 jarních kol...