Zápas: SK Mšeno A - Sokol Dolní Beřkovice

Z devítibodového náskoku zbyl Veltrusům po 12. kole jediný bodík

SOUBOJ O ČELO POKRAČUJE

MŠENO: Hnízdil - Grát, Hlavnička, Brunclík, Kříž - Šledr (79. Frič), Janouch (61. D. Kolumpek), R. Kolumpek, Tříška - Guttenberg (72. Wasyliw), Dvorný.
   DOLNÍ BEŘKOVICE: Vermach - Vašíček (75. R. Kaňka), Štěpánek, Chramosta, Kucej - Vejmelka, Mráz, Kindl, J. Kaňka - Patera, Zeman (80. Tvrdík).
   BRANKY: 16. a 65. Dvorný, 40. Guttenberg - 18. Patera. ROZHODČÍ: Netolický. ŽLUTÉ KARTY: 41. Janouch - 19. Štěpánek, 49. Chramosta. ČERVENÉ KARTY: 60. Kindl, 89. Štěpánek (po druhé žluté). POLOČAS: 2:1.

Mšenské vítězství minulý týden ve Veltrusích řádně zdramatizovalo situaci na čele tabulky okresního přeboru Mělnicka. Přestože pozice veltruského lídra se zdála neotřesitelná (vedl už o 9 bodů), v předposledním kole mohlo Mšeno srovnat 3bodový náskok zvláště proto, že doma hostilo Dolní Beřkovice, celek středu tabulky, a Veltrusy prověřil na svém hřišti tým Kel, který v předcházejících čtyřech kolech vyválčil 8 bodů (nejvíce překvapila jasná výhra 3:0 na půdě rezervy Pšovky).

Zápas zájily oba týmy svižným fotbalem na kluzkém, přesto však perfektně připraveném hřišti. Domácí si brzy vynutili územní převahu, která došla zakončení v 16. minutě, kdy se v nepřehledné situaci na malém vápně soupeře nejlépe orientoval Dvorný a pohotově doklepl míč za Vermachova záda. Už o dvě minuty později pak obávaný střelec hostů Patera potvrdil své kvality. Stačila mu k tomu malá chyba mšenských zadáků a bylo vyrovnáno.

Následující minuty se odehrávaly za mírné převahy Mšena, které se do několika šancí dostalo dobrým pohybem a rychlými přihrávkami na jeden dotek. Pět minut před přestávkou se domácí opět dočkali. Přesný centr Dvorného z rohového kopu doklepl Guttenberg z blízkosti do sítě.

Přestávku si domácí protáhli zřejmě až do doby, kdy už začal druhý poločas. Ve 46. minutě nekoncentrovaní hráči Mšena nechali vyslat hostujícího Zemana na Hnízdilovu branku povedený oblouček "a la padající list", který skončil na břevně. Odražený balon Hnízdil vyboxoval k Paterovi, jehož zakončení mšenský gólman zkrotil s největšími obtížemi ještě před čárou. Hosté vehementně reklamovali gól. Pravda, mšenský gólman byl tělem za brankovou čárou, ale míč držel rukama před ní.

Dolní Beřkovice doplatily na ostrý zákrok, který v 60. minutě vytáhl hostující Kindl. Tříška dostal pěkný pas do běhu, řitil se ve vyložené šanci na beřkovickou branku, když zezadu přišla nemilosrdná Kindlova "kosa". V zápase přesný rozhodčí Netolický se nerozpakoval za tento zákrok udělit ihned červenou kartu bez předchozího žlutého varování. Na domácí se usmálo štěstí v 65. minutě, kdy v tomto zápase agilní Dvorný zvýšil na 3:1.

Hosté se nechtěli vzdát. O 4 minuty později napřáhl Mráz ještě před pokutovým územím a velmi povedenou střelou trefil břevno Hnízdilovy branky. I v deseti hráčích hosté "zlobili", ale brankového efektu se už nedočkali zvláště proto, že minutu před koncem jejich kapitán Štěpánek si zopakoval "žlutý" faul a musel předčasně pod sprchy.

Mšeno podalo bojovný výkon, zápas velmi zodpovědně "odjezdilo", a byť nebylo ještě vše podle představ, dá se říci, že hra domácích má v posledních kolech stoupající tendenci. Zvláště potěšitelné je zapojování mladých hráčů ještě v dorosteneckém věku, kteří ukázali bojovné srdce. Po získání určitých zkušeností mají rozhodně ty nejlepší předpoklady k cestě do základní sestavy.

Mšenské vítězství a remíza Veltrus v Klích (1:1) znamená, že Mšeno ztrácí na vedoucí celek jediný bod. O titulu podzimního "půlmistra" se rozhodne za týden - Mšeno jede do Nelahozevsi, kde se utká s rezervou Dynama, zatímco Veltrusy doma hostí nováčka z Horních Beřkovic, jedno z překvapení podzimního kola.