Mšeno se opět herně trápilo, ale znovu slavilo těsné vítězství

FRIČ ODMÍTL REMÍZU

MŠENO: Hnízdil - Grát (62. D. Kolumpek), R. Kolumpek, Brunclík, Kříž - Frič (90. + 3. Demen), Janouch (82. Wasyliw), Tříška, Dvorný - Šledr, Guttenberg.
   PŠOVKA B: Čech - Němec, Vejdělek, Kettner, Zárybnický - Verner, Vrábel (84. Kočí), Hyka, Matoušek - Urban (71. Buzalka), Krejčík.
   BRANKY: 19. Janouch, 81. Frič - 35. Krejčík. ROZHODČÍ: Jahoda. ŽLUTÉ KARTY: 64. D. Kolumpek, 68. R. Kolumpek, 90. + 1. Hnízdil - 70. Hyka, 74. Buzalka. ČERVENÁ KARTA: 85. Matoušek. POLOČAS: 1:1.

Zdravotní problémy Hlavničky (vykloubené rameno ze zápasu v Byšicích) a Vaňka (nemoc) donutily domácí trenérské duo Kalkant - Hliněný přeskupit obranné řady. K Brunclíkovi s Grátem trenéři stáhli na "posledního" Romana Kolumpka a přidali uzdraveného Kříže na místo levého obránce.

V úvodních minutách to vypadalo, že mšenský tým začne hrát jiný fotbal než v předcházejících zápasech. Rychlá kombinace na jeden dotek a dobrý pohyb v prostoru zdobily domácí celek v úvodních minutách. Převahu dokázalo Mšeno zúročit v 19. minutě, když se ve skrumáži před Čechovou brankou nejlépe zorientoval Janouch a zblízka otevřel skóre.

Jenže... S přibývajícími minutami se na kopačky domácích hráčů začaly vkrádat nepřesnosti v přihrávkách a ani pohyb hráčů bez míče nebyl na patřičné úrovni. A tak nebylo divu, že ke slovu se začali stále častěji dostávat s chutí hrající hosté. Jejich kombinační akce měly hlavu a patu, dokázali si přesně přihrát i na větší vzdálenost. Ve 35. minutě se dostal k míči hostující Krejčík a slalomem, který začal daleko před mšenskou šestnáctkou, "vyučil" nejméně pětici domácích, kteří jeho sólu jen trpně přihlíželi, a srovnal skóre - 1:1.

Rezerva Pšovky pokračovala v dobré kombinaci i po přestávce, dostala se i do několika šancí, ale žádnou z nich hosté nedokázali proměnit. Výkon Mšena se  po několika šancích na začátku druhé půle, z nichž dvě volaly po gólech, v těchto minutách propadal do velké beznaděje. Vázla souhra, nedařily se přihrávky ani na kratší vzdálenost. Ve většině soubojů byli domácí pozdě a z toho vyplývaly i fauly oceněné žlutou kartou.

V 81. minutě však vzal režii zápasu do svých rukou dorostenec Frič a po nebojácném průniku rozhodl zápas. Závěrečné minuty "okořenil" zbytečným faulem hostující Matoušek, který po souboji s Dvorným mu oplácel hlavičkou "a la Zidane" a byl bez žlutého varování rovnou vyloučen.

Mšeno sice vyhrálo, ale po výkonu, který si hráči rozhodně za rámeček nedají. Jeden z mála plejerů zasluhujících pochvalu byl Frič, jehož aktivita po pravé straně byla příkladná. Protože však Veltrusy ostudně prohrály v Nelahozevsi s rezervou Dynama (0:5), jejich náskok v čele tabulky se ztenčil z 9 na 6 bodů. O to pikantnější bude vzájemný souboj Veltrusy - Mšeno v příštím kole. Hraje se v sobotu 1. 11. ve 14 hodin ve Veltrusích.