Poločas: 0:3.

Branky: Guttenberg 2, Zabilanský, Chorouš, Stejskal

Sestava: Dohnalík 1,5 - Kummer 2, Chmelík 2, Novotný 2, Tyle 1,5 - Chorouš 1,5, Zabilanský 1,5, Guttenberg 1,5, Stejskal 1,5 - Toan 2, Klučina 2

Vítězná šňůra pokračuje

V tomto zápase jsme nastoupili na horké půdě Vitany Byšice, ze které se body odvážejí těžko. Naše dosavadní výsledky a postavení v tabulce nám však v každém zápase velí: bodovat! K zápasu jsme přistupovali s respektem, protože Vitana měla vždy ve svém středu technické hráče a předváděla kvalitní fotbal. Hráče jsme upozornili, že musí hrát od začátku důsledně a zodpovědně. Protože naše utkání kolidovalo s b-týmem žáků, měli jsme k dispozici pouze 11 hráčů. Proto jsme nabádali hráče, aby šetřili silami.

Od začátku utkání jsme se do soupeře doslova zakousli a hra se odehrávala převážně na polovině soupeře. I když bylo v naší hře hodně nepřesností, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale nedařilo se nám šance proměňovat. Zvláště jindy neomylný Stejskal neměl střelecký den.

První a uklidňující gól vstřelil po pěkném vysunutí Chorouš a naše hra se trochu uklidnila. Druhý gól vsítil s pomocí teče domácího obránce Guttenberg. Poločasové skóre uzavřel Zabilanský tvrdou střelou, kterou domácí brankář konečky prstů tečoval, přesto skončila v síti. Měli jsme spoustu dalších šancí, zvláště Stejskal po leve straně provětrával domácí obranu, ale bohužel bez kýženého efektu.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v nátlakové hře a vytvářeli si jednu šanci za druhou, svůj druhý gól v zápase přidal Guttenberg a trefil se i Stejskal. Pokud by ovšem proměnil jen polovinu svých šancí, mohli jsme vyhrát 10:0. Naše obrana domácí útočníky do šancí nepouštěla, ale v některých situacích si obránci počínali zbytečně nervózně a někdy měli problém trefit balón. V současné situaci od nich očekáváme větší klid v rozehrávce. Přesto je musíme pochválit za další nulu na kontě obdržených branek.