Tentokrát byly tři body opravdu hodně blizoučko

JAK (NE)VYHRÁT ZÁPAS

BYŠICE: Schneider - Hütter, Čurda, Pokorný (K), Beneš - Svačina, Manžel, Novák, Šulc - Gruncl (72. Baranek), Lauda.
MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Hlavnička, Brunclík, Grát - Šledr, Tříška, R. Kolumpek (K), Guttenberg (82. Frič) - Janouch (85. J. Karabáček), Dvorný.
BRANKY: 51. Novák - 57. Vaněk. POLOČAS: 0:0. ŽLUTÉ KARTY: 11. Novák, 38. Čurda - 37. Šledr, 88. Vaněk. ČERVENÁ KARTA: 74. Novák.

Po upachtěné, ale cenné výhře v minulém týdnu doma s Vojkovicemi jsem napsal, že na úspěch v dalším zápase v Byšicích bude potřeba daleko kvalitnějšího výkonu. A skutečně, celé mužstvo jako by si vzalo k srdci dobře míněné rady trenérů a na začátku utkání na byšickém pažitu předvádělo kombinační hru, podpořenou dobrým pohybem zejména ve středu pole. Už ve 3. minutě poslal Hynek Tříška domácím první varování, když jeho míč z trestného kopu skončil těsně nad Schneiderovou svatyní. O dvě minuty později bylo horko na druhé straně. To když Honza Čurda, bývalý mšenský hráč, poslal míč z trestného kopu do břevna. Centimetry chyběly, aby míč neskončil celým objemem za brankovou čárou, odražený balon Lauda nasměroval nad břevno Hnízdilovy branky.

Po úvodním "zahřmění" se bojovalo spíše ve středu hřiště, byť hosté měli mírnou převahu, které chybělo jediné - důraznější koncovka. Postupem času se hra vyrovnala, ale ani jeden tým si do přestávky nedokázal vytvořit větší příležitost. Proto se diváci v první části hry gólů nedočkali.

Ty přišly brzy po přestávce. Po šesti minutách druhé půle se při centru nedohodl Hlavnička s Hnízdilem a Novák ve skrumáži nejlépe věděl, co udělat - hlavou dal vedoucí gól domácích. Hosty to však nezaskočilo. Už o 6 minut nato bylo vyrovnáno, když obránce Vaněk vyrazil nebojácně za míčem do pokutového území Vitany a křížnou střelou nedal Schneiderovi sebemenší šanci. Vyrovnávací gól byl signálem pro hosty k mocné ofenzívě. Začali dobře kombinovat, hledat a nacházet spoluhráče ve výhodných pozicích. Chybělo jediné - důrazné a pohotové zakončení.

Od 60. minuty, kdy ještě Hnízdil musel vytěsnit centrovaný míč nad břevno, Mšeno zatlačilo Vitanu do hluboké defenzívy. Podle obrazu dění na hřišti mělo být jen otázkou času, kdy se hostům podaří vstřelit branku. A že to byly přímo "loženky", nikdo z přítomných nepochyboval. V 62. minutě skončila Tříškova střela po krásné kombinaci na vnější straně pravé tyče byšické branky. O minutu později "čaroval" domácí gólman Schneider, když v krátkém sledu zlikvidoval z bezprostřední blízkosti dvě super šance hostů. Hostům navíc v 74. min mohla pomoci nedisciplinovanost byšického záložníka Nováka, který po žluté kartě za faul v první půli zatáhl  soupeře za dres a šel pod sprchy.

Početní výhodu však Mšeno nedokázalo využít. Oslabení domácí se příliš do útočení nehrnuli a hosté byli nakonec rádi i za bod. Mohly (nebo spíše měly?) však být tři... Úspěch se snad dostaví v příštím týdnu, kdy do Mšena přijede rezerva mělnické Pšovky.