Na zápas s Vojkovicemi by Mšeno mělo co nejdřív zapomenout

VŠE ROZHODLA PENALTA

MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Brunclík, Hlavnička, J. Karabáček - Dvorný, Tříška, R. Kolumpek, D. Kolumpek - Guttenberg, Janouch. Střídali Demen a Grát.
VOJKOVICE: Čuba - Hampejs, Král, Linhart, Novák - Plicka, Portašík, Kuchta, Levý - Stuchlý, Simonics.
BRANKY: 19. D. Kolumpek, 88. Tříška z penalty - 58. Plicka. ŽLUTÉ KARTY: 0:6. ČERVENÁ KARTA: 90. Stuchlý. POLOČAS: 1:0.

Poslední závod letošní plochodrážní sezony - Frital Super Prix Mšeno 2008 - nasměroval duel okresního přeboru s Vojkovicemi do sobotního dopoledne. Paní Mlha jako by vůbec nechtěla pustit aktéry zápasu na hrací plochu. Těsně před desátou se však opar trochu zvedl, a tak rozhodčí Löffelmann mohl zahájit hru.

Úvodní minuty přinesly na obou stranách rychlou hru, které scházely přesnější přihrávky. Za zmínku stojí daleké výhozy obou brankářů, kteří tímto způsobem založili několik akcí svých týmů. Po čtvrthodině hry začalo Mšeno nabírat dech k většímu náporu, který vyvrcholil v 19. minutě, kdy si na přesný centr Tříšky naběhl Roman Kolumpek a hlavou otevřel skóre.  V této fázi zápasu to s domácími vypadalo velmi nadějně, měli znatelnou převahu, které chybělo jediné - brankové vyjádření.

S přibývajícími minutami hra - především domácího celku - upadala stále více do průměru. Naopak hosté ožili a dobrým pohybem si připravili několik dobrých příležitostí. Nicméně žádnou nevyužili, a tak na přestávku do kabin odcházelo Mšeno s nejtěsnějším vedením.

Na začátku druhé půle Vojkovice pochopily, že by v dnešním zápase mohly mít šanci na úspěch. Ten se skutečně dostavil v 58. minutě. Hnízdil vyboxoval centrovaný míč před velké vápna k úplně volnému Plickovi a ten tvrdou střelou nedal mšenskému gólmanovi šanci.

Ve zbývající části druhého poločasu se diváci příliš pohledné hry nedočkali. Oba celky kupily jednu chybu za druhou. Domácí se před brankáře Čubu dostávali pouze sporadicky a svými chybami spíše nabízeli šanci na úspěch Vojkovicím. Už už se zdálo, že zápas skončí remízou. V 88. minutě však posoudil rozhodčí Löffelmann zákrok vojkovického obránce na Romana Kolumpka v pokutovém území jako faul a z nařízené penalty zařídil Tříška pro Mšeno tříbodový zisk.

Hosté verdikt sudího neunesli a kapitán Stuchlý byl po druhé žluté kartě vyloučen. Mšeno sice zapsalo do tabulky tři body, ale po výkonu, na který by celé mužstvo mělo co nejdříve zapomenout. Čeká ho totiž - stejně jako A-tým žáků - zápas na půdě Vitany Byšice.