Zápas: SK Mšeno A - PTZ Viktoria Nelahozeves

Mšeno dostalo gól už ve 2. minutě, ale nakonec zápas otočilo

UF, TO BYLA DŘINA!

MŠENO: Hnízdil - Grát (68. Háze), Kormoš (46. Janouch), Hlavnička, Kříž - D. Kolumpek, Tříška, R. Kolumpek, Dvorný - Guttenberg (90. Frič), Šledr.
PTZ VIKTORIA NELAHOZEVES: Špaček - Šnýdr, Fišer, Uher, Bednárik - Rieger (65. Schneider), Kejmar, Hruška, Šír - Brabec, Rosenhöfer.
BRANKY: 12. Guttenberg, 58. R. Kolumpek - 2. Hruška. ŽLUTÉ KARTY: 90. Tříška - 10. Fišer, 40. Uher, 45. Šír. POLOČAS: 1:1.

Nejprve "odbočka" k minulému zápasu v Čečelicích. Disciplinárka "odměnila" mšenskou dvojici vyloučených takto: Petr Dvorný vyvázl s podmíněným trestem na 1 utkání, Jakub Vaněk si "natvrdo" odpočine 2 zápasy. Incident na konci utkání, kdy se  před koncem normální hrací doby na hřišti pohybovali nejen hráči s rozhodčím, ale i pořadatelé a diváci(!), bude na pořadu jednání až příští týden. Jsou pozváni kapitáni obou týmů (Kábrt - Kříž) a hlavní pořadatel utkání. Z kuloárů však zatím zaznělo, že o výše uvedeném incidentu není v zápise od rozhodčího Šuhaje žádná zmínka! Že by vše "vyšumělo" do ztracena? Uvidíme...

Kdo z fanoušků zmeškal začátek, mohl litovat. Ve 12. minutě už na ukazateli skóre svítily dvě jedničky. V čase 01:01(!) se střed mšenské obrany v novém složení (nemocného Brunclíka nahradil Kormoš) rozestoupil jak vrata labského zdymadla a Hruška neměl problém umístit míč k tyči Hnízdilovy svatyně. Ze šoku se domácí neprobírali dlouho. O čtyři minuty později Grátův "padající list" lízl horní břevno Špačkovy branky.

Ve 12. minutě se Mšenu konečně povedla pěkná fotbalová akce. Tříška zatáhl  míč až k postranní čáře a jeho přesný centr pohotově proměnil Guttenberg ve vyrovnávací gól. Zdálo by se, že vyrovnání domácí povzbudí k ještě větší aktivitě. Copak o to, převahu měli více než viditelnou, šance si připravili také, ale koncovka stále nevycházela, a tak šla obě mužstva na přestávku za nerozhodného stavu.

Po změně stran pokračovali domácí v nátlakové hře, která oslavila úspěch v 58. minutě. To se v pokutovém území soupeře nejlépe orientoval Roman Kolumpek a křížnou střelou překonal Špačka. Mšeno mělo herně stále navrch, ale dobré příležitosti řešilo komplikovaně a hlavně málo důrazně. Když navíc Tříška v 78. minutě trefil z trestného kopu jen spojnici břevna a tyče, začínali diváci tušit, že se domácí začnou strachovat o výsledek. A tak se také stalo. Nelahozeves ucítila šanci a několikrát nebezpečně zahrozil. Vrcholem snažení hostů byla Šnýdrova střela z 90. minuty, která skončila na břevně Hnízdilovy branky.

Příští utkání - Mšeno jede na Čechii Kralupy - bude těžké, vždyť domácí dali v posledních dvou utkáních na vlastní půdě dali dohromady 12 (!) branek (Pšovka B 6:0, Dolní Beřkovice 6:3). Ale každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0. Navíc vedoucí Veltrusy ztratily doma první dva body bezbrankovou remízou s Byšicemi. Takže důvodů proč bodovat i na Čechii je víc než dost.