V Čečelicích sahalo Mšeno po třech bodech, ale Skarnitz byl proti

VŠE POKAZIL ZÁVĚR

ČEČELICE: Dvořáček - Kábrt, Skarnitz, Hubáček, Palička (87. Čaban) - P. Zeman (76. J. Zeman), Zlatohlávek, Čermák, Resl - Taclík (83. Veselý), Radomil.
MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Hlavnička, Brunclík, Kříž - Grát, Tříška, R. Kolumpek, Guttenberg - Šledr (81. Štráchal), Dvorný.
BRANKY: 28. Dvorný - 88. Skarnitz. ŽLUTÉ KARTY: 32. Čermák, 38. P. Zeman, 85. Skarnitz - 60. Dvorný. ČERVENÉ KARTY: 67. Dvorný, 90. Vaněk. POLOČAS: 0:1.

Domácí remíza s rezervou Libiše nastolila pro Mšeno úkol pro 5. kolo přeboru Mělnicka - pokusit se stoprocentně bodovat v Čečelicích. Domácí zahájili letošní sezonu nadmíru dobře. Kromě porážky v dosud suverénních Veltrusích (0:5) doma bodovali "bez ztráty kytičky" (Pšovku B i Dolní Beřkovice zdolali 2:1). Navíc dokázali  v minulém kole přivézt vítězství i z Nelahozevsi v souboji s rezervou Dynama. Suma sumárum: soupeř těžký, ale hratelný.

To ostatně potvrzovaly i úvodní minuty, v nichž měli míč na kopačkách častěji hosté. Už v 5. minutě prošel  Šledr, ale jeho střela skončila vedle Dvořáčkovy branky. Mšeno působilo fotbalověji a optické převaze chybělo jediné - důraznější zakončení. To přišlo ve 28. minutě, když si Dvorný sklepl míč mezi obránce a s přehledem otevřel skóre. V závěru poločase se na hřišti začalo jiskřit od kopaček, což rozhodčí Šuhaj "odměnil" dvěma žlutými kartami pro domácí.

Nervozita však o přestávce z hráčů nevyprchala. Ke zklidnění atmosféry bohužel nepřispěl ani sudí, který nenašel odvahu potrestat kartou hrubý zákrok P. Zemana na unikajícího Šledra. Proč asi? Domácí hráč už měl z první půle žluté varování, druhé by ho poslalo pod sprchy. Druhého - podle mého názoru - podstatného omylu se rozhodčí Šuhaj dopustil v 67. minutě, kdy po srážce Dvorného s domácím hráčem ukázal mšenskému útočníkovi podruhé žlutou a následně červenou kartu. Pokud to vůbec byl faul, pak ne rozhodně na žlutou kartu.

Oslabené Mšeno se stáhlo do obranné ulity, zatímco domácí ožili. Začali se daleko více tlačit před Hnízdila a vytvořili si několik dobrých střeleckých příležitostí, ale žádnou z nich nevyužili. Už už se zdálo, že si hosté odvezou tři body. Přišla však 88. minuta a s ní ideálně kopnutý centr do pokutového území Mšena a stoper Skarnitz hlavou vyrovnal.

V posledních sekundách hry "zajel" Vaněk velmi tvrdě do protihráče a byl po právu vyloučen. Emoce přetekly, pořadatelská služba nestačila reagovat a do hloučku hráčů s rozhodčím se na hrací plochu dostali i diváci!!! Jeden z nich dokonce strčil do Kolumpka a vyloučeného Vaňka tahal ze hřiště pořadatel, který tam také neměl co dělat. Vše se odehrálo ještě před závěrečným hvizdem sudího Šuhaje. Tento incident kapitán Kříž uvedl po zápase do zápisu, ale - jak jinak - ho údajně nikdo neviděl.

Bod ze hřiště soupeře rozhodně není k zahození, ale po pravdě, mohly (či spíše měly) být body tři. Zejména po prvním poločase při větším klidu v zakončení mohli hosté vést větším než jednobrankovým rozdílem. Veltrusy znovu vyhrály a jejich náskok před Mšenem je už šestibodový. Ale soutěž je ještě dlouhá...