Zápas: FK Nebužely - SK Mšeno B
1 : 0

Datum: 7.9.2008

Sestava: Wasyliw - J. Karabáček, P. Živný, Demen, M. Karabáček, Moskal, J. Mansfeld, Tříška, D. Kolumpek (Živný), Krúpa (45. Hřebíček), Štráchal (45. Šledr).

Smolné utkání, ve kterém mělo Mšeno více ze hry, ale body zůstaly na domácí půdě. Do brány se postavil Wasyliw, který nahradil Parrada, ten se nafoukl a "odletěl" neznámo kam.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří měli již ve 3. minutě dobrou příležitost skórovat po nařízeném rohu. Do 20. minuty se na hřišti nic moc nedělo a jednotlivé útoky končily na dobře hrajících obranách obou družstev. Ve 20. minutě se zranil hostující brankář při střetu s domácím útočníkem. Chvíli to vypadalo na střídání, ale nakonec vše dobře dopadlo a Wasyliw utkání dochytal až do konce.

Ve 29. minutě měli velkou příležitost domácí, když se Kočí ocitl sám před Wasyliwem, který jeho střelu vykryl, a dorážku pak vykopl Demen z prázdné brány. Ve 33. minutě měl v rukou vše Moskal, který ale nastřelil jenom tyčku. Rozhodčí, který se spíše více věnoval debatám s hráči a diváky, přehlédl v 41. minutě faul na hostujícího Štráchala, aby pak ve 44. minutě neukázal ani jednu ŽK za dvojnásobný faul na hráče hostí se slovy: "Co chcete, na karty je to 2:2." Vzhledem k tomu, že nebyla k dispozici náplast, která by zalepila stále diskutujícímu Štráchalovi ústa, musel být vystřídán Šledrem.

V 3. minutě druhé půle hned zahrozil Kolumpek, který vystřelil těsně vedle. Vše si pak zopakoval v 8. min po rohu Moskal (též vedle). Aby pak přišla v 15. minutě ledová sprcha, kdy po trestném kopu udělal hrubku Živný a Nebužely vedly 1:0. Hosté se snažili do konce utkání alespoň vyrovnat, ale všechny útoky končily na kopačkách domácích, kteří hosty do útoku moc nepouštěli. Když se tak stalo, vše končilo na dobře chytajícím Nečasovi. Nepomohly ani 4 minuty nastaveného času.

Tento zápas ukázal, že někteří hráči by si mohli přijít alespoň jednou týdně kopnout do balonu, pak by jejich forma šla určitě nahoru. Derby to ale bylo úžasné, pěkně vyprovokované jak diváky, hráči, ale hlavně rozhodčím, který v tomto opravdu neměl chybu.