Zápas: SK Mšeno A - FC Lobkovice
0 : 0

Datum: 23.8.2008
Rozhodčí: Kúr
Průběh zápasu:

Přeborový start se týmu Mšena hrubě nepovedl

BEZGÓLOVÉ TRÁPENÍ

MŠENO: Hnízdil - Grát, Hlavnička, Brunclík, Kříž - Vaněk (39. Frič), R. Kolumpek, Tříška, Dvorný - Šledr, Guttenberg.
LOBKOVICE: Heindrich - Kurel, Chroust, Švejda, Šeda - Mrázek, Hykl, Wohlštát, Frankl - Šmajda, Drobík (90. Mareš).
ŽLUTÉ KARTY: 52. Kříž, 55. Dvorný, 86. Kolumpek - 18. Kurel, 58. Frankl. 

Po sestupu ze středočeské I. B třídy se celek SK Mšeno vrátil do přeboru Mělnicka. Los prvního kola mu přisoudil nováčka z Lobkovic, který se zařadil mezi elitu okresu po souboji ve III. třídě s týmem Mlékojed. Podle papírových předpokladů to měla být hra "kočky s myší", ale znáte to... Ne vždy papírové předpoklady vycházejí.

Domácí pod vedením nové trenérské dvojice Petr Kalkant - Zdeněk Hliněný chtěli na soupeře hned zpočátku "vletět", dát nějaké branky a zápas v poklidu dohrát. Bohužel, absence pěkné kombinační hry, kterou mšenští hráči předváděli v některých přípravných zápasech, působila na domácích kopačkách s přibývajícími minutami větší a větší nervozitu. Hosté si v poklidu "zalezli" na vlastní polovinu, před svým pokutovým územím vytvořili obranný val, který se domácím za celý zápas nepodařilo překonat.

Horší však je, že "loženek", které by domácí střelce vybídly ke skórování, bylo za celý zápas skutečně jako šafránu, přesněji jen dvě (Guttenberg, Šledr). Domácím scházela především kvalitnější mezihra ve středu pole a přesná finální přihrávka do šance. Své ovoce zcela logicky nemohly přinést ve značné míře opakované dlouhé nakopávané centry na maličkého Šledra. Urostlí lobkovičtí obránci si s takovými míči vždy hravě poradili. A protože ani hosté nepředváděli bůhvíjaký fotbal, není divu, že zápas skončil bez branek. Oba týmy si tak do tabulky připsaly po bodu, ale za předvedenou hru si bodové ohodnocení nezasloužilo ani jedno mužstvo.

Karel Horňákfotografie:


Váš názor:
Jméno: