Zápas: SK Mšeno žáci - Sokol Horní Počaply

Rozhodčí: Grát

Poločas: 3:0.

Branky : Matúšek 4, Stejskal 2, Toan, Valenta

Sestava: Dohnalík 2 - Zabilanský Jiří 1,5; Chmelík 1,5; Novotný 1,5; Tyle 1,5 - Píč 2, Guttenberg 1,5; Matúšek 1, Stejskal 1,5 - Toan 2, Valenta 2 (Kummer 2, Rampouch 2).

Dnes žáci přivítali na svém hřišti Sokol Horní Počaply, se kterým na podzim prohráli hrozivě 2:10. V tomto zápase se žáci museli obejít bez své jarní opory Radka Černého, který si užíval sluníčka u moře. To nadělalo velké vrásky trenérům. Navíc pro zranění chyběl i Jirka Chorouš, a tak bylo zřejmé, že trenéři budou mít k dispozici málo hráčů. Vzhledem k podzimní hrozivé prohře trenéři vymýšleli taktiku a sestavu na tento zápas. A opět se ukázalo, že zvolili správně, když na místo defenzivního záložníka určili Jirku Guttenberga, který se prezentoval velmi dobrým výkonem. A naštěstí nezůstal osamocen.

Před zápasem jsme si řekli, že musíme hlavně dbát na precizní obranu a pokoušet se využívat křídelních prostorů k protiútokům. To hráči naplnili beze zbytku a výsledkem byla naše jasná převaha, kterou jsme do poločasu korunovali třemi góly. Ze středu míče do stran rozděloval výborně hrající Jirka Matúšek a na jedné straně Miloš Stejskal a na druhé Tomáš Píč toho využívali k únikům a centrům, po nichž padaly góly. U soupeře pro nás znamenal nebezpečí jediný hráč, ale v obraně jsme ho dobře zdvojovali a pustili jsme ho pouze do jediné šance. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré hře a k vidění bylo spousta hezkých kombinací a gólů. Mnoho šancí jsme ještě neproměnili.

Za tento zápas zaslouží všichni hráči ocenění za přístup a nasazení. Jen ke konci zápasu už zbytečně vymýšleli složité kombinace, ale to lze prominout. Věřme, že neusnou na vavřínech a budou v podobných výkonech pokračovat. Ještě nás čeká mnoho práce do konce těžké sezony.