Zápas: Slovan Lysá n. L. - SK Mšeno A
1 : 2

Datum: 5.4.2008
Rozhodčí: Kočárek - Chrastina, Kuka

Odveta za podzimní porážku na domácím pažitu se mšenskému týmu podařila na výbornou

ZLATÉ BODY Z LYSÉ

LYSÁ: Matouš - L. Novák, Starý, Flekač, Gregar (63. Budil) - Kapička (55. Bažo), Doležal, Hovorka, Nešpor (82. Urban) - Jelínek, D. Novák.
MŠENO: Hnízdil - Karabáček (82. Grát), Pokorný, Kříž, Hlavnička - Háze (55. Rosenbaum), Tříška, Kolumpek, Čurda -  Dvorný, Šledr (89. Guttenberg).
BRANKY: 55. Jelínek - 2. Šledr, 24. Dvorný. POLOČAS: 0:2. ŽLUTÉ KARTY: 22. Doležal, 39. Nešpor, 43. L. Novák, 83. D. Novák - 32. Háze, 52. Šledr, 87. Hnízdil. DIVÁKŮ: 100, z toho početná skupina fanoušků ze Mšena.

Na úvod si připomeňme podzimní duel obou soupeřů. Po 22 minutách vedlo Mšeno hladce 2:0 a zakřiknutě hrající Lysá byla zralá "na ručník". Ještě před přestávkou však hostující Krupička snížil a Lysá začínala nabírat dech. Ten naopak došel Mšenu, které si po změně stran nechalo dát další tři branky a po zásluze prohrálo...

Sobotní duel měl s tím podzimním hodně společného. Mšeno šlo znovu brzy do vedení. Už ve 2. minutě dobíhal Šledr dlouhý pas před domácího brankáře Matouše, tomu míč (asi na drnu) nevypočitatelně odskočil a pro mšenského "Rychlonožku" nebyl problém zasunout míč za jeho záda... To byl úvod z kategorie snů!

Domácí po této brance vypadali jako boxer po těžkém k. o., nic se jim nedařilo, vázla souhra, takže hosté překvapivě získávali půdu pod nohama. Už v 15. minutě mohlo být Mšenu ještě veseleji, ale Tříška neproměnil dobrou šanci. Trest za bezzubý výkon přišel pro Lysou už ve 24. minutě. Šledr dostal pěkný pas do běhu, zasprintoval po pravém křídle a jeho přihrávku proměnil Dvorný jako v biliáru s pomocí tyče Matoušovy branky v druhý gól.

Hosté hráli zodpovědně zejména v zadních řadách, které s přehledem dirigoval Kříž s Pokorným, kterým na kraji obrany výborně sekundovali Hlavnička s Karabáčkem. Ten se trenérům odměnil dobrým soustředěným výkonem.

Do druhého poločasu nastoupila Lysá s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Domácí přidali především na pohybu ve středu hřiště a začali se častěji dostávat před Hnízdilovu svatyni. V 55. minutě se dostal k odraženém míči Jelínek a pěkným "věšákem" snížil. V dalších minutách začala Lysá hosty přehrávat, ale ti měli i kousek nezbytného štěstí. Fotbalový "pánbůh" pomohl Mšenu především při domácím břevnu z 64. minuty.

V dalších minutách se vyznamenal gólman Hnízdil, když během 10 minut zlikvidoval tři velké šance domácích. Lysá dokonce vstřelila dvě branky (77. a 85. min), ale ani jednu z nich rozhodčí pro ofsajd správně neuznali. Ještě v nastaveném čase zachraňoval Hnízdil u pravé tyče, z protiútoku se mohlo radovat Mšeno. Střídající Guttenberg přistrčil Dvornému, ale domácí obránci stačili odvrátit na rohový kop.

Co přinesla sobotní výhra v Lysé? Kromě senzačních a velmi potřebných tří bodů i poznání pro hráče, že jsou schopni hrát vyrovnanou partii i s mužstvy horní poloviny tabulky. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za příkladný přístup k zápasu. Jistě, domácí mohou tvrdit, že Mšeno mělo štěstí. Ale nikdo se samozřejmě nebude pídit po tom, zda tahle výhra byla šťastná, či nikoli. Zkrátka platí, a to je v tuto chvíli nejdůležitější... Mšeno nyní čekají dva zápasy na domácím hřišti - za týden přivítáme Lužec a poté Kosmonosy. Inu, budou to bitvy...

Text a foto: Karel Horňák