Zápas: SK Slavia Velký Bprek - SK Mšeno Muži A

Rozhodčí: Šmíd - Dudok, Huml

Poločas 0:2

Branky: Kolumpek, Dohnalík, Stejskal

Sestava: Miler - Malák(70.Ščasný), Šledr, Zajíc M., Skopka - Martínek, Kolumpek, Dohnalík, Stejskal - Veselý, Dvorný(90.Hanuš J.)

K zápasu ve Velkém Borku jsme kvůli soběhu s B-týmem odjížděli pouze se 14ti hráči, z nich jeden jsem byl já, dále 2 dorostenci, kteří měli dopolední zápas v nohách a jeden hráč po týdením přechodu Krkonoš. Bylo jasné, že proti fyzicky nabušenému Borku to může být problém, když nemáme dostatek čerstvých hráčů na střídání.

Věděli jsme ale, jak se chceme prezentovat a jakým stylem hrát. To nám v úvodu zápasu příliš nevyšlo a Borku jsme umožnili vcelku snadno se dostat do tlaku. Domácí hrozili především ze standartních situací, které jsme ale hlavně díky Milerovi přestáli bez úhony. V obrovské šanci pak domácí útočník přestřelil a tak jsme se ke slovu dostali také my. Po centru do vápna došlo ke srážce domácího golmana se spoluhráčem, čehož využil Kolumpek - 0:1. O 10 minut později se do vápna proháčkoval Dohnalík a nedal domácímu golmanovi žádnou šanci - 0:2.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe než do první a odměnou nám byla branka, když se po ukázkové kombinaci prosadil Stejskal - 0:3. Domácí ale nic nevzdávali a dál se tlačili alespoň za zdramatizováním zápasu. Vytvořili si několik velmi slibných šancí, ale výborného Milera v naší brance zkrátka překonat nedokázali. A tak se do toho vložil osvědčený střelec, který zná na Milera recept :-) Náš stoper překonal Milera nechytatelnou hlavičkou - 1:3. Domácí to sice nabudilo a zhruba posledních 10 minut se hrálo převážně na naší polovině. My jsme už ale žádnou další komplikaci nepřipustili.

Dnes jsme opět podali kolektivní výkon, při kterém si všichni hráči sáhli až na dno. Věděli jsme o výborné fyzické připravenosti domácích, což se také potvrdilo. Museli jsme podstoupit spousty tvrdých osobních soubojů. A i když to občas dost bolelo, z žádného jsme neuhnuli. Všichni hráči proto zaslouží pochvalu, ale jednoznačným hrdinou zápasu na naší straně je bezpochyby Miler, který domácím chytil několik tutových šancí. V zápase jsme nebyli lepším týmem, ale bereme 3 body, protože jsme vstřeili 3, vlastně 4 góly.  Zápasy se rozhodují ve vápnech a tam jsme byli zkrátka produktivnější. Naším kolektivním výkonem jsme šli výhře hodně naproti. Výhry z Borku si moc cením.