Zápas: SK Mšeno A - SK Bělá pod Bezdězem

Datum: 17.11.2007
Rozhodčí: Zikmunda - Herda, Koleček

Mšeno bude mít na jaře sestupové starosti

HŮŘ UŽ TO DOPADNOUT NEMOHLO...

Sestava Mšena: Hnízdil - Čurda (Sigmund), Kříž, Brunclík, Grát - Šledr, Tříška, Dvorný (Háze), Kolumpek - Guttenberg, Krúpa (Pokorný). Poločas: 0:2.

Hřiště s umělou trávou v Mladé Boleslavi bylo svědkem dohrávaného utkání 13. kola skupiny B středočeské I.B třídy. Oba týmy - jak "domácí" Mšeno, tak soupeř z Bělé pod Bezdězem - k němu vzhlížely s nadějemi na zisk posledních podzimních bodů. Dlužno poznamenat, že zápas probíhal podle "osvědčeného" podzimního scénáře. Mšeno dostalo gól už ve 3. minutě. Pak se herně zlepšilo, zatlačilo Bělou do hluboké defenzívy, ale co to bylo platné, když chybělo to podstatné - góly. Boleslavská umělka Mšenu evidentně neseděla. I když měli naši fotbalisté evidentně více ze hry (Dvorný např. neproměnil "tutovku" po samostatné akci), góly dávalo bělské mužstvo. Řečí čísel - Bělá dala v první půli ze tří střel dva góly. Tomu se říká produktivita...

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Územní převaha Mšena nevedla ke korekci výsledku. Naopak Bělá přidala další dvě branky, což je pro Mšeno sice kruté, ale po pravdě zasloužené. Nedáš-li z jasné územní převahy góly, nemůžeš počítat s úspěchem.

Ostatně, ani další výsledky dohrávaných utkání Mšenu příliš radosti neudělaly. Skalsko si jistě (3:0) poradilo s Dolním Bousovem, kde před 14 dny Mšeno "vyhořelo". Chabou náplastí je porážka  Kropáčovy Vrutice v Zelenči (0:6). A protože poslední Kosmonosy uhrály překvapivou remízu v Lysé (!!! - 1:1), snížil se mšenský náskok na jejich poslední příčku na pouhé dva body. Ironií osudu zůstává, že Kosmonosy zaznamenaly jediné (!) vítězství podzimu právě v domácím duelu se Mšenem (5:2) ...

Poslední kolo skupiny B přineslo tři odložená utkání

V HLAVNÍ ROLI POČASÍ

Kdo by čekal, že hrací plochu zaplaví 11. listopadu bílý příkrov, byl by považován přinejmenším za blázna. A přece se to stalo... Už sobotní duel béčka se nehrál, ale to nebylo nic proti nedělnímu dopoledni. Když přišel Jiří Brunclík st. na stadion, aby pomocí sekačky sebral sněhový poprašek z tehdy ještě způsobilé hrací plochy, otevřela se "nebeská stavidla" a během krátké doby dopadlo na mšenský trávník nejméně 15 cm čerstvého sněhu. A tak i trojice rozhodčích musela konstatovat, že na takovém place by nebylo rozumné hrát. Proto se po vyplnění zápisu aktéři rozešli, ale ještě předtím stvrdili do zápisu dohodu o náhradním termínu:

sobota 17. 11. 2007 v 11 h v Mladé Boleslavi na umělé trávě

Tuto dohodu však musí potvrdit sportovně technická komise krajského fotbalového svazu. Kromě zápasu ve Mšeně se nehrála ještě utkání Skalsko - Dolní Bousov a Zeleneč - Kropáčova Vrutice.