Zápas: SK Mšeno A - Sportovní sdružení Ostrá

V hlavní roli nesmlouvavého souboje brankář Martin Wasyliw

TAKHLE SE HRAJE O BODY!

MŠENO: Wasyliw - Grát, Pokorný, Kříž, Čurda - Háze, Tříška, Dvorný, Kolumpek - Guttenberg (68. Krúpa), Šledr (87. Štráchal).
OSTRÁ: Heimrath - Holan, Krejčík, Čáp, Kostenko (46. Vavřík) - Valickij, Hradecký (76. Camara), Kučera, Remenec - Košťál, Mileli (74. Novák).
BRANKY: 66. Šledr - 48. Remenec. ŹLUTÉ KARTY: Grát, Háze - Hradecký, Košťál. POLOČAS: 0:0.

Po vysoké porážce v předcházejícím kole se říká, že by na ni mělo mužstvo co nejdříve zapomenout. A skutečně, duel s ambiciózním týmem Ostré, která až na výpadky v nedávné minulosti měla výborné výsledky, tuto myšlenku bezezbytku potvrdil. Domácí tým, který nastoupil bez potrestaného Hnízdila (stop na 1 zápas za vyloučení v Kropáčově Vrutici), se svého zkušenějšího soupeře nezalekl. Snad jen v prvních minutách zápasu Ostrá domácí celek přehrávala fotbalovými zbraněmi - rychlými útoky po křídlech a nebezpečnými centry do pokutového území. Tak spálil už v 8. minutě Mileli z Ostré jasnou "tutovku", když poslal míč z malého vápna hlavou vedle mšenské branky.

Po úvodní části i Mšeno začalo myslet více na útok a v poslední čtvrthodince prvního poločase nejprve zahrozil Guttenberg střelou těsně vedle a Šledr dal míči v nadějné pozici obrácenou faleš, takže se vytočil mimo Heimrathovu branku.

Ve 48. minutě vyrobil fatální "hrubici" mladý gólman Wasyliw, který nezvládl po malé domů odkop a Remenec ho vtipným lobem přehodil. Kdo by čekal, že tenhle laciný gól Mšeno položí, mýlil by se. Domácí začali "jezdit po zadku", žádný míč pro ně nebyl ztracený - a ejhle, i hosté, kteří dosud působili velmi dobrým, vskutku fotbalovým dojmem, začali mít problémy. Navíc Wasyliw odčinil svou chybu ze začátku poločasu, když zlikvidoval tři slušné šance hostujícího týmu.

A jak se říká, nedáš - dostaneš. V 66. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Šledr a jeho dorážka znamenala vyrovnání. Mšeno chytilo "druhý dech", sevřelo Ostrou na její polovině, ale branky se diváci už nedočkali, byť domácí k ní měli docela blízko.

Celý tým zaslouží pochvalu za vzorný přístup k zápasu, a pokud by takhle Mšeňáci bojovali vždycky, určitě by se nekrčili až u dna tabulky. Uvidíme za týden, na hřišti Dolního Bousova může Mšeno jenom překvapit...

Text a foto: Karel Horňák