Zápas: SK Mšeno Muži A - Sokol Dolní Beřkovice

Rozhodčí: Stibůrek - Košina, Růžička

Poločas 0:0

Branka: Guttenberg ml.

Sestava: Miler - Novák, Zabilanský, Šledr, Hanuš - Demen, Kolumpek O., Kolumpek R., Stejskal - Guttenberg ml., Veselý (23. Guttenberg st.)

Pátek před domácím utkáním s Dolními Beřkovicemi bych se nebál nazvat Černým pátkem. Během odpoledne se mi sešlo několik omluvenek a v součtu se zraněnými z minulého týdne se jednalo o výpadek 6ti hráčů základní sestavy z minulého týdne. Řadu zraněných a nepřítomných hráčů rozšířil náš střelec Veselý, který si ve čtvrtek na tréninku natáhl tříslo, ale přesto se rozhodl k zápasu nastoupit. Nakonec jsem musel, ač velmi nerad, zařadit do základní sestavy i Šledra, který nebyl ještě 100% fit.

Hosté se navíc po delší době sešli kompletní, protože disciplinární komise omilostnila Kmocha a hosté tak mohli využít celou svou nejsilnější osu Menčl-Kvída-Těmín-Kmoch. V kabině jsme si řekli, že musíme zápas odmakat a pak se možná úspěch dostaví. Trhliny do našeho plánu vneslo tříslo Veselého, které po 20ti minutách řeklo stop a na hřiště tak musel dokonce trenér Guttenberg st.

V první půli hosté využívali větru v zádech a dlouhými a přesnými nákopy se tlačili před naši branku. Největší šance si ovšem vytvořili ze standartních situací, které velmi nebezpečně zahrával Menčl. Miler ale předvedl jisté zákroky a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé půli jsme pokračovali v pozorné hře dozadu a snažili jsme se využívat otevřené obrany hostů. To se nám podařilo v 55.minutě, když se po přesné kolmici Guttenberga st. prosadil Guttenberg ml. 1:0. To nám vlilo krev do žil a na chvíli jsme přebrali iniciativu a vytvořili jsme si několik dalších náznaků přečíslení. Hostům se podařilo vyrovnat, když jsme nepokryli ve vápně jejich kapitána a ten se hlavou nemýlil 1:1. Do konce zápsau se už skóre neměnilo a tak se šlo do penalt.

Před zápasem bych, vzhledem k mnoha absencím, bral bod všemi deseti. Po průběhu utkání mě ztráta 2 bodů trochu mrzí. Vedli jsme a obdržený gól byl vcelku laciný. Nutno ale přiznat, že hosté si za svou aktivitu vyrovnání zasloužili. Penalty jsou loterie a i když jsme v nich měli navrch (pokud by Guttenberg st. proměnil pátou penaltu, zůstal bonusový bod doma), nakonec si druhý bod odvezli hosté. Rozdělení bodů je nakonec asi spravedlivé, ale já přesto musím všechny své hráče pochválit za nasazení a výkon. Za dané konstalace je i bod pro nás malým vítězstvím.