Zápas: Slavoj Kropáčova Vrutice - SK Mšeno A

Rozhodčí: Nehasil - Kosina, Hurych

Po výhře nad Vysokou si Mšeno dělalo v Kropáčově Vrutici plané naděje

OPĚT VE STARÝCH KOLEJÍCH

KROPÁČOVA VRUTICE: Čakrda - Michal Korec, Černý, Rovenský (84. Hütter), Musil - Rambousek, Novák, Gorecký, Galčan (55. Brožek) - Gruncl (65. Heřman), Martin Korec. Trenér Holub.
MŠENO: Hnízdil (62. Šledr) - Čurda, Pokorný, Zawistowski, Kříž - Kolumpek, Grát, Guttenberg, Tříška, Dvorný (62. Sigmund) - Šledr (62. přesun do branky). Trenér Živný.
BRANKY: 15. Gruncl, 16., 50. Martin Korec, 40., 60. Novák, 51. Rambousek, 65. Heřman, 80. Černý - 20. Dvorný, 38. Šledr. POLOČAS: 3:2. ŽLUTÉ KARTY: Hütter - Dvorný. ČERVENÁ KARTA: 62. Hnízdil (M).

Výhra v minulém kole nad Vysokou vlila optimismus především do řad fanoušků, kteří očekávali i v zápase v Kropáčově Vrutici podobný průběh, alespoň pokud se týká herního projevu. Jenže, opak byl pravdou. Mšenský tým působil už od úvodních minut ospalým dojmem a hned zkraje - ve 3. a 10. minutě - musel Hnízdil likvidovat nájezdy hbitých domácích útočníků.

Ale v 15. minutě neposoudil rozhodčí Nehasil lehčí kontakt Gruncla s Hnízdilem jako faul, našemu brankáři vypadl míč z rukou a pro domácího borce nebyl problém zasunout. Šok trval i v následující minutě. Obrana hostů usnula jak Šípková Růženka a Martina Korec zvýšil na 2:0.

Přesto nemuselo být ještě tak zle. Dvoubrankové manko hosty vyburcovalo k větší aktivitě a ejhle - i domácí začali pod tlakem dělat chyby... Ve 20. minutě centroval zleva Tříška a Dvorný nebojácně napálil míč pod břevno. Hosté si v následujících minutách ověřili, že se s domácími dá hrát vyrovnaná partie, a postupně přebírali otěže do svých rukou.

Ve 40. minutě si Tříška zopakoval únik po křídle a jeho centr doklepl Šledr za Čakrdova záda. To už bylo mnohem veselejší, byť o 2 minuty později šla Vrutice znovu do vedení. Po centru se míč odrazil před pokutové území a domácí kapitán Novák výstavní střelou vymetl pavučinky v Hnízdilově brance.

Jestliže si mšenští fanoušci o poločase říkali, že se s výsledkem dá po přestávce ještě něco udělat, pravý opak byl pravdou. Už v 50. minutě chyboval při rozehrávce Zawistowski. Hnízdil první střelu Martina Korce vyrazil, na druhou však byl krátký - 4:2. O minutu později se skóre měnilo znovu, když z rychlého útoku byl úspěšný domácí Rambousek. Na hřišti bylo v tu chvíli pouze jediné mužstvo - domácí, hosté zcela odpadli a Vrutice sázela do mšenské branky jeden gól za druhým.

Aby toho nebylo málo, v 62. minutě se řítil na Hnízdila osamocený Gruncl. Mšenský gólman byl u míče o něco později a mimo pokutové území domácího útočníka tvrdě fauloval. "Odměna" v podobě červené karty přišla vzápětí, Gruncl byl odnesen na nosítkách a zápas nedohrál. Protože Mšeno nemělo k dispozici náhradního gólmana, brankářský svetr si oblékl Šledr a rozhodně překvapil několika dobrými zákroky. Nicméně, dostal ještě dva góly, z toho první, ještě než se stačil rozkoukat.

Cesta k "lepším zítřkům" bude ještě hodně trnitá...