Zápas: SK Mšeno Muži A - Slovan Horni Beřkovice

Rozhodčí: Pixa - Blahout, Driml

Poločas 2:0

Branky: Veselý 2, Valenta, Zajíc M.

Sestava: Miler - Zajíc L., Zabilanský, Šledr(84. Demen), Hanuš - Valenta, Kolumpek R., Dvorný(75. Stejskal), Zajíc M. - Guttenberg ml., Veselý

Po výhře na Vysoké jsme doma přivítali poslední tým tabulky - Horní Beřkovice. Z tohoto soupeře jsem měl respekt, protože vím, že mají ve svém středu šikovné hráče a především proto, že jsme měli povinnost posledního doma porazit. A to většinou bývají hodně těžká utkání. Dnes to naštěstí neplatilo.

První velkou šanci si vypracovali hosté, když se rychlonohý křídelník proháčkoval až do vápna, kde míč předložil spoluhráči, ale toho skvěle vychytal Miler. My jsme odpověděli vzápětí, když se po zblokované střele Veselého a přiklepnutí Guttenberga ml. prosadil Valenta - 1:0. A potom začal festival našich zahozených šancí, z nichž 5 se dá označit jako stoprocentní. Hosté hrozili především střelami z dálky, které bez problému pochytal Miler. Uklidňující druhou branku vstřelil těsně před odchodem do kabin Zajíc M., který využil centru Valenty - 2:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned v první minutě se po krásné kolmici a samostatném úniku prosadil Veselý - 3:0. Nastal opět festival zahozených šancí, tentokrát na obou stranách, ale vše vyřešili golmani nebo hráči mířili nepřesně. Nás jednou zachránilo břevno. Účet zápasu uzavřel Veselý - 4:0.

Ze soupeře jsem měl respekt a před zápasem jsem kladl klukům na srdce, aby hráli rychle a přímočaře, protože jedině tak se dá uspět proti bránícímu soupeři. Hosté ale nepřijeli jen bránit a my jsme tak měli v útočné fázi více prostoru. Vypracovali jsme si velké množství opravdu stoprocentních šancí a diváky musel tento zápas bavit. Pokud bychom proměnili alespoň polovinu našich šancí, byl by výsledek dvouciferný. Naše výhra je tak vzhledem k počtu šancí a předvedené hře naprosto zasloužená.