Rozhodčí: Blahut - Šulc, Driml

Poločas 1:0

Branka: Zajíc M.

Sestava: Miler - Demen(79. Dvorný), Šledr, Zabilanský, Hanuš - Valenta, Kolumpek O., Kolumpek R., Zajíc M. - Guttenberg ml., Veselý

Ještě v neděli ráno to vypadalo, že budu muset nastoupit, protože se mi omluvila hned trojice hráčů. Naštěstí 2 z těch 3 na zápas nakonec dorazili a především Kuba Hanuš na levé obraně byl opravdu znát a moc nám pomohl.

Zápas u lídra začal přesně tak, jak jsme očekávali - aktivní a útočnou hrou domácích. I když jsme se na to připravovali, dělaly nám náběhy domácích problémy. Ti se prosadili hned ve 3. minutě, když se po špatném odkopu krásně trefil domácí hráč a vymetl šibenici Milerovy brány 1:0. To domácí nabudilo a dál se aktivně tlačili před naši bránu, ale my jsme všechny centrované míče odvrátili nebo je posbíral Miler. Po úvodním tlaku jsme se začali dostávat ke slovu i my a největší šanci spálil Veselý, když ho v samostatném úniku vychytal domácí brankář.

O přestávce jsme si řekli, že musíme dál hrát trpělivě a počkat si na naše šance, které určitě přijdou. Trochu jsme vysunuli i obranu a domácí už zdaleka nebyli tak nebezpeční a naopak jsme to byli my, kdo byl mnohem víc na dostřel brány. Bohužel se nám nedařilo dotáhnout žádnou z našich nadějných akcí do konce. Proto jsme v na závěr stáhli hru na 3 obránce a posíli ofenzivu. Výsledkem bylo několik rohových kopů a po jednom z nich se hlavou prosadil Zajíc M. 1:1. O minutu později se Zajíc po rohu opět dokázal prosadit, míč ovšem těsně minul bránu domácích. V závěru mohl rozhodnout Guttenberg ml., který v tísni netrefil ideálně nabídku Valenty. Zápas tak dospěl do penalt, ve kterých jsme byli úspěšnější my.

K zápasu na půdě Pšovky jsme nastupovali s respektem, ale také s odhodláním uspět. Na začátku to s námi nevypadalo dobře, ale ukázali jsme sílu a charakter a dokázali zápas otočit v náš prospěch. Vzhledem k převaze domácích v první půli a naší ve druhé hodnotím remízu jako spravedlivou a vzhledem k počtu šancí si myslím, že i bonusový bod pro nás je zasloužený.