Zápas: SK Mšeno A - SK Zeleneč
1 : 2

Datum: 30.9.2007
Rozhodčí: Kolman - Bartůšek, Kaucký
Průběh zápasu:

Přes bojovný výkon uteklo vítězství mezi prsty

NA "KDYBY" SE FOTBAL NEHRAJE

MŠENO: Hnízdil - Čurda, Brunclík, Kříž, Grát - Háze (82. Sigmund), Janouch (60. Štráchal), Tříška, Kolumpek - Guttenberg (87. Havel). Trenér Libor Borecký.
ZELENEČ: Kunák - Jelínek, Křížek, Klíma, Kamzík - Prokop (56. Nikodim), Kolísek, Volf, Mráz - Svoboda, Muška. Trenér Jan Berger.
BRANKY: 17. Brunclík - 67. Klíma z penalty, 70. Mráz. POLOČAS: 1:0. ŽLUTÉ KARTY: 4:2. DIVÁKŮ: 100.

S viditelnou snahou odčinit řepínský debakl nastoupilo SK Mšeno do dalšího utkání v I. B třídě, byť na mšenský vzorně upravený pažit přijela Zeleneč. Hosté vedení internacionálem Janem Bergrem sice od prvních minut byli o něco fotbalovější, ale domácí se důsledně "prali" o každý balon a už ve 13. minutě měl dobrou šanci Šledr, ale na centr do malého vápna bohužel nedosáhl.

Ovšem už o 4 minuty později si naběhl na míč odražený před velké vápno hostů Brunclík a pohotovou střelou k pravé tyči otevřel skóre. Zbytek první půle byl ve znamení urputného souboje o něco fotbalovějších hostů s bojovnými domácími. Bohužel, k nevalné úrovni přispěl svým výkonem hlavní rozhodčí Kolman. Zatímco oba pomezní (Bartůšek, Kaucký) byli přesní, hlavní arbitr byl na domácí evidentně přísnější nejenom v udělování žlutých karet (během 11 minut v závěru první půle od něj Mšeno "vyfasovalo" hned 3), ale i v posuzování nedovolených zákroků či v pozdní reakci na signalizaci pomezních. Nicméně, do kabin šli domácí s jednogólovým vedením...

Hned po přestávce nevyužil Tříška dobré možnosti z trestného kopu (těsně vedle) a hosté se začali probouzet z letargie. V 65. minutě nastřelili tyč a stále zvyšovali obrátky. V 67. minutě přepadl hostující útočník, ač by míč už evidentně nezasáhl, šikovně přes Gráta. To byla pro rozhodčího Kolmana vítaná příležitost, jak srovnat skóre. Z nařízené penalty vyrovnal Klíma na 1:1. V těchto momentech hosté zapnuli na nejvyšší obrátky a již za tři minuty vedli, když Mráz umístěnou střelou vymetl pavučinky v Hnízdilově svatyni.

V nervózním závěru se Mšeno přece jen vzepjalo k náporu. Mělo i šance alespoň na bod, kdyby...
- tragický rozhodčí Kolman pískl deset minut před koncem ruku zelenečského obránce, která byla vidět snad až na mšenském náměstí.
- kapitán Guttenberg, hrající s nepříjemným zraněním oka, v 85. proměnil jasnou "tutovku". Jeho hlavička skončila těsně vedle zelenečské tyče.

Ovšem, na "kdyby" se ve fotbale opravdu nehraje... Přes porážku si mužstvo zaslouží pochvalu za velmi bojovný výkon, který bohužel nestačil ani na zisk jednoho bodu. Zase přišel po 60. minutě herní výpadek, kdy hosté dali obě branky. Ale sympaticky působila snaha o závěrečný nápor, ten však aspoň jeden tolik potřebný gól nepřinesl...

text a foto: Karel Horňák


fotografie:


Váš názor:
Jméno: