Zápas: Sokol Dolní Beřkovice - SK Mšeno Muži A
1 : 2

Datum: 21.9.2019
Rozhodčí: Šulc - Šmíd, Driml
Průběh zápasu:

Poločas 1:0

Branky: Zajíc, Wasyliw

Sestava: Miler - Novák, Šledr, Demen, Tyle(46.Dvorščík) - Guttenberg st., Kolumpek O., Kolumpek R., Demen - Wasyliw, Zajíc

 

K zápasu s Beřkovicemi jsme nastupovali s vědomím, že jsou sice na posledním místě tabulky, ale zároveň jsou také druhým nejlépe střílejícím týmem okresu. K dlouhodobě zraněným Matúškovi, Kolumpkovi D., Valentovi a Guttenbergovi ml. nám ještě přibyli z různých důvodů další 2 hráči - Dvorný a Stejskal. Navíc Tyle si minule natáhl sval a k zápasu nastupoval s virózou. Na střídání se mi podařilo sehnat pouze jediného hráče a to Dvorščíka Š. staršího, se kterým jsme spolu nastupovali k zápasům OP naposledy někdy před 15ti lety. 

V okleštěné sestavě bylo naším cílem zkusit uhrát alespoň bod, protože domácí měli k dispozici obě útočná esa - Menčla s Kmochem. V první velké šanci zápasu se sice ocitl Demen, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo. Pak už iniciativu převzali domácí. My jsme je ale pozornou hrou v obraně nepouštěli do vyložených šancí a jedovaté střely zpoza vápna skvěle pochytal Miler. Když už to vypadalo, že udržíme bezbrankový stav do poločasu, proháčkoval se do vápna Kmoch, který předložil míč Menčlovi, jehož zakončení do tyče dorazil domácí útočník 1:0.

O přestávce jsme si řekli, že musíme i nadále hrát pozorně a zodpovědně v obraně a čekat na chyby domácích. To se nám povedlo a pomohli nám k tomu i sami domácí, kteří začali hrát až příliš profesorsky. Díky tomu jsme se více dostávali na polovinu domácích. Když se po centru Kolumpka O. prosadil Zajíc, byli domácí opařeni a my jsme naopak znatelně ožili 1:1. V 77. minutě skvěle rozehrál standartní situaci Kolumpek R. a nabíhající Guttenberg st. předložil míč před prázdnou bránu Wasyliwovi 1:2. Domácí se pak sice snažili o vyrovnání, ale mimo série rohů v úplném závěru nás pod větší tlak nedostali a my jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Musím se přiznat, že jsem nám kvůli absencím v sestavě moc šancí nedával, ale věřil jsem, že se o výsledek popereme. To se také stalo. Semkli jsme se a všichni dřeli na 100%. Výsledkem jsou 3 body, které pro nás ve stávající situaci mají opravdu cenu zlata. Pochválit za bojovnost musím celý tým, ale vyzdvihnout musím výkon obrany a pak především střídajícího Dvorščíka, který nám herně velmi pomohl.

 

 

 

 

 
Váš názor:
Jméno: