Hosté po přestávce (již tradičně) "odešli"

MŠENO ZPACKALO DERBY

ŘEPÍN: Peřestý - Dvořák, Štěpánek, Vaněček, Kinzl - Janda (54. Salač), Bláha, Prejza, Burant (75. Kratochvíl) - Kohout (80. Miler), Štrupl. Trenér Kalkant.
MŠENO: Hnízdil - Čurda, Brunclík (77. Sigmund), Pokorný, Grát -  Háze (46. Kříž), Tříška, Janouch, Kolumpek - Šledr, Guttenberg. Trenér Borecký.
BRANKY: 55. a 72. Prejza 2, 60. Salač, 86. Kratochvíl. ŽLUTÉ KARTY: nikdo. POLOČAS: 0:0.

Po upracované výhře nad Skalskem přisoudil los mšenským fotbalistům za soupeře celek Řepína, s nímž se ještě v loňském roce potkávali v okresním přeboru Mělnicka. Pro připomenutí: v 1. kole OP Mělnicka ročníku 2006/2007 si hosté odvezli ze Mšena překvapivou výhru 2:0, o níž rozhodli v závěrečných minutách, v 1. jarním kole se na Řepíně rozešly oba celky smírně 1:1.

V ročníku 2007/2008 se oba rivalové sešli znovu v I. B třídě. Mšeno postoupilo z 1. místa, Řepín z 2. postu. Ovšem, kdeže loňské sněhy jsou... Zatímco Řepín  (9 bodů za 3 domácí výhry) dokázal vhodně posílit stažením svých hráčů z hostování a vybudovat bojovný tým, který na domácím hřišti bude "zatápět" leckterému z favoritů (viz výhra nad Slovanem Lysá), Mšeno vsadilo na úzký kádr, s nímž vybojovalo I. B třídu, což se zatím ukazuje spíše negativně. Jediná výhra se Skalskem znamená poslední příčku v soutěži, která se zatím zdá být nad síly SK Mšeno.

Ale vraťme se k průběhu derby. První minuty byly ve znamení vzájemného oťukávání a dalo by se říci, že v této fázi mělo mírně navrch Mšeno. Hra se přelévala od jednoho pokutového území ke druhému, ale k zakončení se nedostal ani Řepín, ani Mšeno.

Po čtvrthodině hry se domácí probudili a v 18. minutě musel Hnízdil likvidovat střelu Buranta. O tři minuty měl na druhé straně dobrou šanci Janouch, ale gól nedal. Podobně dopadl i Tříška na konci první půlhodiny hry. V závěrečné čtvrthodince "úřadoval" řepínský Štrupl. Nejprve ve 30. minutě, když mšenští zadáci reklamovali ofsajd, střílel vedle. O 10 minut později protáhl Hnízdila střelou k tyči.

Po přestávce domácí zpřesnili hru, zvýšili pohyb hráčů bez míče a Mšeno začalo mít potíže. V 55. minutě se dostal k míči Prejza, oba mšenští stopeři se rozestoupili jako vrata u zdymadla a pro řepínského útočníka nebyl problém přízemní střelou k tyči otevřít skóre.  O 5 minut později mohlo být domácím ještě veseleji, ale Štrupl "loženku" neproměnil.

Řepínské galapředstavení však pokračovalo dál. V 65. minutě zvýšil Salač umístěnou střelou na 2:0 a Mšeno začínalo mít s rychlými a bojovně naladěnými domácími neskutečné problémy. Ty vyvrcholily v 72. minutě, kdy mšenská obrana tak dlouho váhala s odkopem míče, až se ho zmocnil Prejza a dal - co jiného? - třetí gól. Hosté se dlouho nemohli vymanit z pevného  sevření řepínského týmu a ve druhé půli Peřestého v brance domácích vůbec neohrozili. V 83. minutě měl na kopačkách další "tutovku" střídající Salač, ale tu mu Hnízdil zneškodnil. O tři minuty později domácí dokonali dílo mšenské zkázy. Štrupl trefil tyč a  Kratochvíl už neměl před sebou nic než prázdnou branku - 4:0.

Další krutá prohra ukázala, že tudy cesta nevede... Opět přišla "deka 2. poločasu", ale přes všechny povzdechy, že se jedná o psychiku, si myslím, že jde spíše o malou fyzickou výdrž. To už nemůže být náhoda, že mužstvo jasně prohrává druhé poločasy (Lysá 0:3, Kosmonosy 1:3, Skalsko 1:3, Řepín 0:4 - s jedinou výjimkou v Lužci - 0:1, a to ještě z penalty). Další bolestí je velmi úzký hráčský kádr, takže trenér Borecký nemá kam sáhnout... Věřme, že mšenský tým sebere všechny fyzické i psychické síly a "vletí" doma na svého dalšího soupeře. Bude to však nesmírně těžké, za týden přijede SK Zeleneč...