Zápas: SK Labský Kostelec - SK Mšeno Muži A

Rozhodčí: Pixa

Poločas 1:1

Branky: Wasyliw 2, Valenta(PK), Guttenberg ml.

Sestava: Miler - Kolumpek D., Šledr, Zabilanský, Hanuš - Valenta, Kolumpek R., Kolumpek O., Stejskal(88. Guttenberg st.) - Guttenberg ml., Wasyliw(83.Demen)

Do zápasu na těžkém terénu jsme vstoupili velmi vlažně a nechlali jsme se zaskočit hned v první minutě, když jsme nezareagovali na rychlý výpad soupeře a  krásný křižný míč, na který si naběhl domácí útočník 1:0.

Obdržený gól nás probudil a v podstatě hned jsme převzali iniciativu a domácí jsme zatlačili do defenzivy. Vyrovnat se nám podařilo z penalty nařízené za hraní rukou ve vápně 1:1. Od té doby se na branku domácích valil jeden útok za druhým, ale na těžkém terénu nás vždy zradila finální fáze nebo koncovka. Vytvořili jsme si minimálně 6 stoprocentních šancí, ale přesto se šlo do kabin za remízového stavu. O přestávce jsem klukům řekl, aby jsme hráli pořád stejně, že další branky přijdou.

To se také potvrdilo a my jsme v rozmezí 7 minut strhli vedení na svou stranu, když se prosadil Guttenberg ml. 1:2 a vzápětí hlavou Wasyliw 1:3. Komplikace přišla o chvíli později, když byl po druhé ŽK vyloučen Valenta. Hosté rozehráli přímý volný kop a hlavičku domácích vytěsnil s vypětím všech sil mimo tři tyče Miler. Od té doby jsme i v 10ti v pohodě bránili vedení a dokonce se nám podařilo vstřelit další gól, když zaváhání domácí obrany potrestal opět hlavou Wasyliw 1:4

Mimo zaváhání v první minutě jsme byli po celý zápas lepší a zaslouženě si odvážíme 3 body. Na to, na jakém místě v tabulce přezimujeme, si budeme muset sice ještě počkat, ale rozhodně to předčí moje očekávání a musím celému týmu za podzimní část poděkovat.