Rozhodčí: Stibůrek - Švancara, Oberajtr

Poločas 0:1

Branky: Guttenberg ml. 2, Wasyliw

Sestava: Miler - Kolumpek D., Šledr, Zabilanský, Hanuš - Guttenberg ml., Kolumpek O., Kolumpek R.,  Stejskal - Wasyliw, Guttenberg st.(85.Demen)

Po plusovém bodu z Pšovky nás čekal velmi nepříjemný soupeř z Obříství. Obříství je sice poslední v tabulce, ale je to tým, který nás doma v minulé sezóně porazil. Upozorňoval jsem kluky na to, že hosté mají poslední šanci se dostat do hry o záchranu a že nás tak nečeká nic lehkého. Navíc hosté nastoupili v záloze po dlouhé době  s bratry Tichotovými, kteří tvoří základní kámen úspěchu jejich hry. Od začátku zápasu podpořeni větrem si hosté vytvářeli územní převahu, ale do vyložené šance se nemohli dostat. My jsme se naopak nemohli dostat vůbec do hry a vytvářeli jsme díky faulům spoustu standartních situací. Z jedné z nich se hosté se štěstím prosadili 0:1. Po obdržené brance jsme trochu ožili, ale žádnou větší šanci jsme si nevytvořili.

Do druhé půle jsme vstoupili s větrem v zádech my a hosté se soustředili pouze na udržení stávajícího výsledku a tak pouze zdržovali hru a nikam se nehnali. To ale byla smrtící taktika a tak náš tlak gradoval a vyrovnání přišlo po stříleném centru Guttenberga ml., do kterého se krásně položil Wasyliw 1:1. My jsme i nadále bušili do obrany hostů a vedoucí branky jsme se dočkali po standartní situaci, na kterou si naskočil Guttenberg ml. a hlavou zakončil do protipohybu brankáře 2:1. I nadále jsme hosty mačkali a třetí branku přidal opět hlavou Guttenberg ml. po krásném centru Wasyliwa.  3:1.

Jako velmi důležitý faktor tohoto zápasu se ukázal vítr, který v první půli pomáhal hostům a ve druhé půli nám. Protože my jsme si s tím dokázali poradit mnohem lépe, bereme zcela zaslouženě povinné tři body.