Po výborné první půli přišla po přestávce veliká křeč

UF, KONEČNĚ VÝHRA...

MŠENO: Hnízdil - Čurda, Pokorný, Brunclík, Grát - Háze (83. Sigmund), Tříška, Janouch (86. Štráchal), Kolumpek - Guttenberg, Šledr.
SKALSKO: Verner - Martinec, Kvajsar, Svárovský, Holoubek - Řezáč, Vele (45. Tomíček), Šťastný, Světlík - Svoboda, Zimmermann.
BRANKY: 2. Tříška (penalta), 12. Tříška, 29. Háze, 41. Brunclík, 78. Guttenberg - 69. Šťastný (penalta), 82. Holoubek, 90+2. Turek. POLOČAS: 4:0. DIVÁKŮ: 100.

Po čtyřech prohraných utkáních nastoupilo Mšeno do zápasu se Skalskem s jedinou touhou - konečně získat první Btřídní body. Začátek zápasu byl z říše snů. Už ve 2. minutě zahrál hráč Skalska v pokutovém území rukou a z nařízené penalty Tříška nezaváhal. Ani hosté nelenili a v 10. minutě musel Hnízdil zlikvidovat dobrou šanci Svobody. O 10 minut později to bylo už 2:0, když se ve skrumáži nejlépe orientoval Tříška. Skalsko však "zlobilo" dál a v 17. minutě musel Hnízdil vytáhnout jeden z výborných zákroků a šanci zlikvidoval.

Závěr poločasu však zcela patřil domácím. Ve 29. minutě si naběhl Háze, jenž si odbyl kvalitní premiéru v základní sestavě, na přesnou přihrávku Guttenberga a křížnou střelou překonal Vernera. Čtyři minuty před přestávkou se dostal za hranicí velkého vápna k míči Brunclík a tvrdou střelou vymetl pavučinky v šibenici Vernerovy branky. Mšeno tak konečně začalo v I. B třídě střílet branky.

Čtyřgólové vedení mohl ještě zvýšit Tříška, jehož pěknou střelu  v 57. minutě vyrazil Verner s největším úsilím na roh. Poté však na domácí padla popřestávková "deka". Nasazení a přesnost přihrávek byly rázem zapomenuty. Hosté zpřesnili hru zejména ve středu pole a rázem se začali dostávat do pro Mšeno nebezpečných situací. Při jedné z nich v 66. minutě skvěle zasahoval Hnízdil, když vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti.  O tři minuty však Šťastný z penalty za faul snížil na 1:4 a Skalsko začalo vystrkovat drápky.

Na zteč však zavelel kapitán Guttenberg, který nejprve v 77. minutě pálil v dobré pozici nad branku a o minutu později už míč dotlačil za záda Vernera.

Ani vedení 5:1 však domácí neuklidnilo a místo klidné "udržovací" hry přepustilo hostům střed hřiště a ti toho náležitě využili. Nejprve Holoubek využil nedorozumění mšenské obrany a snížil na 2:5 a v nastaveném čase přidal Turek třetí gól Skalska.

První body z I. B třídy jsou doma, což je zvěst velmi potěšující. Ovšem výkon v prvním a druhém poločase byl jako "den a noc". Ještě štěstí, že domácí měli po první půli opravdu hodně nahráno. Věřme, že první tříbodový zisk bude mít pozitivní odezvu za týden při "řepínském víkendu", kdy se v sobotu 22. 9. utkají rezervy Řepína a Mšena. O den později změří své síly áčka obou týmů. Začátek obou zápasů je v 16,30 hodin.