Rozhodčí: Eder - Stibůrek, Štolba

Poločas 2:0

Branky: Guttenberg ml. 2(1PK), Valenta

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Zeman, Zabilanský, Šledr - Valenta, Kolumpek R., Kolumpek O.(60.Matúšek), Stejskal(85.Demen) - Wasyliw(70.Tyle), Guttenberg ml.

Ještě ráno se zdálo, že utkání nebude vzhledem k deštivému počasí odehráno. Naštěstí během dne pršet přestalo, ale začal foukat silný vítr, který sice hřiště částečně vysušil, ale zase ztěžoval hru obou týmům.

V první půli jsme měli vítr v zádech my a tak byla sice převaha na našich kopačkách, ale proti nám stál technicky vyspělý tým, který umí dobře kombinovat a tak mu hra proti větru až takové problémy nečinila. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. První větší šanci jsme si vytvořili my, ale hosté ihned kotrovali a zahrozili také. Pak jsme přeci jen byli nebezpečnější my a do vedení jsme šli po centru Valenty, který uklidil přesně k tyči Guttenberg ml. 1:0. To nás trochu uklidnilo a tak se hrálo více na polovině soupeře. Navíc Valenta parádně trefil standartku 2:0 a tak jsme šli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé půli se soupeř tlačil i s pomocí větru více na naši polovinu, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Když se pak do vápna proháčkoval svým typickým způsobem do vápna Wasyliw, nemohlo to skončit jinak než penaltou, kterou proměnil Guttenberg ml. 3:0. V té době už trávník skrápěl znovu silný déšť, který ztěžoval pohyb a také kombinaci. Hosté ale ukázali svou technickou vyspělost a tak se stále tlačili k naší brance a po zaspání naší obrany se dokázal prosadit hostující kanonýr 3:1. To hosty nabudilo a začali nám zle zatápět. Klid na naše kopačky mohl přinést opět Guttenberg ml., který ale bohužel svůj samostatný únik neproměnil a tak udeřilo po dalším zaváhání na druhé straně 3:2. Naštěstí to bylo naše poslední zaváhání a tak jsme zápas dovedli k vítězství.

Hořín se předvedl přesně tak, jak jsem čekal - technicky vyspělý tým s několika výbornými individualitami. I když si za bojovnost a chvilkovou převahu ve druhé půli určitě oba góly zasloužili, hodnotím naši výhru, vzhledem k počtu šancí, jako zaslouženou. Bohužel hřiště, díky slejváku ve druhé půli, po zápase připomínalo oraniště