Zápas: Sokol Horní Počaply - SK Mšeno A muži

Rozhodčí: Blahout - Driml, Kotek

Poločas 1:1

Branky: Hakl, Guttenberg ml, Kolumpek R.

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Zeman, Brož, Šledr - Valenta, Kolumpek R., Kolumpek O., Stejskal(86.Zabilanský) - Guttenberg ml.(90.Guttenberg st.), Hakl(84.Demen)

Do Počapel jsme přijeli s cílem napravit poslední 2 zpackané zápasy. Pomoct nám k tomu měl návrat Hnízdila mezi 3 tyče a nová posila Filip Hakl. Od první minuty jsme se do domácích zakousli a přikovali je na vlastní polovinu. Během úvodních 5ti minut jsme si vytvořili 3 gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Domácí se poprvé dostali k naší brance až v 6.minutě po chybě v naší rozehrávce a po tečované střele se dostali do vedení 0:1. To pro nás bylo hodně kruté. Naštěstí jsme nezpanikařili a dál jsme domácí mačkali a vytvářeli si další šance, které ovšem na poslední chvíli vždy odvrátila pozorná domácí obrana nebo zakročil domácí golman. Jednou jsme nastřelili tyčku a dvakrát nám domácí obrana zblokovala střelu do opuštěné branky. Hrozili ale i domácí, jejichž každý rychlý brejk nebezpečně zakončovali, ale dvakrát se vyznamenal Hnízdil. Těsně před poločasovým hvizdem se po centru Stejskala prosadil hlavou Hakl 1:1.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně skvěle, jako jsme první skončili. Po kolmici Kolumpka R. se do samostatného úniku dostal Guttenberg ml. a nemýlil se 1:2. I potom jsme byli nebezpečnější a měli několik šancí vedení potvrdit. V asi největší šanci selhal Hakl, když si položil 2 obránce i brankáře, ale zamířil mimo. A tak přišel trest, když domácí dlouhým nákopem zaskočili naši obranu a bylo to 2:2. Od té doby byla hra víceméně vyrovnaná. Naše šance už nepřicházely tak snadno a tak se ke střele z poza vápna odhodlal Kolumpek R.  a trefil se přesně 2:3. Domácí nás trochu zatlačili v závěru zápasu, když hráli už na riziko. V největší šanci ale naštěstí domácí obránce přestřeli naši branku a my jsme se mohli radovat ze zisku 3 bodů.

Dnes bylo znát, že jsme měli k dispozici obě rychlá křídla Valentu a Stejskala, kteří celý zápas větrali domácí obranu. Skvělě se uvedl i Filip Hakl, který prokázal své fotbalové kvality. Dnes jsme hlavně v prvním poločase střídavě předváděli buď skvělou kombinační hru nebo rychlé průniky domácí obranou. Naše vítězství hodnotím vzhledem k průběhu utkání jako naprosto zasloužené. Pokud bychom proměnili alespoň polovinu šancí, nemusel jsem na střídačce o tolik zestárnout.