Zápas: SK Mšeno dorost - Sokol Kostamlaty nad Labem

Rozhodčí: Šnýdr

Poločas 2:1

Branky: Petráni, Sláma, Gurvay

Sestava: Gorol - Gregor, Jelen, Dvořáček, Karabáček - Sláma(80 Hanzal.Rousek), Kolumpek(45. Gurvay), Ležal Lu, Závěšický(60. Seres) - Kašpárek(60. Holan), Petráni(85. Rousek)

Po předchozích neúspěších jsme se sešli v hojném počtu, a tak jsme doufali že utneme nepříjemnou sérii několika zápasů bez výhry a odčiníme tak předchozí debakl na domácím hřišti s Luštěnicema.

Začátek zápasu byl opatrný, oba týmy vyčkávali s čím příjde soupeř. My jsme měli problém dostat se do tempa a k brance hostů a tak z první vážnější akce trestali hosté, kdy po chybě obrany v 5. minutě zakončili svojí akci střelou k tyči Gorolovy brány - 0:1. Inkasovaná branka nás probudila z útlumu a kluci začali hrát to co jsem po nich požadoval od začátku zápasu, hrát kombinačně po zemi a využívat rychlých krajů zálohy. Odměna přišla ve 13. minutě kdy jsme vhazovali aut, konkrétně Kolumpek, který dlouhým hodem našel hlavu Petrániho a ten se přesnou hlavičkou k tyčce nemýlil - 1:1. Nadále jsme zůstali aktivnějším týmem, ale bohužel jsme si nevytvářeli nějakou gólovou šanci. Většinu akcí totiž končila před vápnem hostů. Kostomlaty se k naší brance dostávali jen sporadicky a to díky dlouhým nákopům, které dělali naši obraně trochu potíže, ale naštěstí jsme nebezpečí vždy uhasili. když se zdálo, že do kabin se půjde za remízového stavu, vzal na sebe veškerou odpovědnost Sláma který se prokličkoval až k brankáři a podél něj zakončil do branky - 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou, neboť Kolumpka čekal odpoledne zápas za A - tým. Trochu jsme poupravili i taktiku a varovali hráče aby nepolevovali ve snaze vsítiti ještě nějakou branku a nedovolili hostům tak ,,zůstat,, v zápase. Druhý poločas začal menším tlakem hostů, ale nic z toho nebylo a my tak drželi těsné vedení. My jsme opakovali to co v prvním poločase, šance končili před vápnem a k tomu jsme většinou lehce přicházeli o míč, čímž hrozili protiútoky Kostomlat. Obrana ale v čele s Gorolem pracovala spolehlivě a nedovolili vážnější ohrožení naší branky. My si sice vytvořili pár šancí, obzvláště dnes hodně aktivní Petráni,ale vstřelit branku se zatím nedařilo. Ta přišla až v 83. minutě kdy Gurvay nádhernou střelou z rohu vápna vymetl pavučiny v rohu branky a potvrdil naše vítězství - 3:1. Do konce zápasu jsme již výsledek hlídali a konečně si tak po dlouhé době vychutnali pocit vítězství.

Za tento zápas bych kluky chtěl pochválit. Sice jsme brzy prohrávali, ale poté jsme se vzchopili a byla znát touha po vítězství o které jsme se sice strachovali až do 83. minuty, kdy rozhodl Gurvay. Nicméně byly ve výkonu nějaké špatnosti, ale to se prostě stává, zvláště po tom, co jsme prožívali hrůzostrašné období. Doufám, že za týden toto vítězství zopakujeme na půdě Chotětova.