Rozhodčí: Eder - Princ, Kortanová

Poločas 2:2

Branky: Závěšický 2, Stejskal

Sestava: Hnízdil - Demen, Vaněk, Guttenberg st., Tyle - Kolumpek D., Kolumpek R., Zabilanský(84.Chmelík), Stejskal - Guttenberg ml., Závěšický

Po výhře v Dolanech jsme na domácí půdě přivítali hosty z Obříství. Počítali jsme opět ztráty, když kvůli viróze nemohl nastoupit v Dolanech dvougólový Valenta a Guttenberg st. hrál s bolestivě naraženým ramenem, což bylo na jeho hře znát. Začátek zápasu se nám ale vydařil skvěle - ve 3.minutě Stejskal převzal na polovině míč, udělal ze soupeřů statisty a krásnou ranou zpoza vápna se trefil přesně k tyči 1:0. To bylo z naší strany na delší dobu bohužel vše. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo - nešlo!! Hosté vycítili naši laxnost a začali nás přehrávat. Moc k tomu nepotřebovali, stačilo jim běhat. Trest přišel v 18. minutě, když rychlý hráč hostů prošel až do vápna a umístěnou střelou k tyči srovnal - 1:1. O 4 minuty později bylo ještě hůře. Hosté nás presovali a my jsme jim v tístni nahráli na střed hřiště(na jaře asi po páté). Tento požár mohl uhasit ještě Guttenberg st., jenže vůbec netrefil odkop a hostující útočník postupoval sám na Hnízdila a nemýlil se 1:2.

To hosty nabudilo a my jsme zůstávali dál opaření a bez pohybu. Přesto jsme si také vytvořili šance, když největší z nich spálil Zabilanský, který však trefil pouze obránce zaskakujícího za golmana na brankové čáře. Vyrovnat se nám podařilo po střele Zabilanského, jehož střelu golman neudržel a ještě k tomu fauloval dotírajícího Dana Kolumpka. Nařízenou penaltu proměnil Závěšický a do kabin se šlo za stavu 2:2.

O přestávce jsem se snažil kluky přesvědčit o tom, že pokud zvýšíme pohyb a nasazení, můžeme v tomto zápase uspět. Sice jsme ve druhé půli byli více na polovině soupeře, ale byl to takový jalový tlak, který vedl jen k náznakům šancí. Zato hosté hrozili z každého protiútoku, ale do vyložených šancí jsme je nepustili a jejich nebezpečné střely z vápna pochytal Hnízdil nebo je zblokovala obrana.

Rozhodnutí zápasu přišlo 10 minut před koncem, když hostující obrana zapomněla na Závěšického, který využil dlouhého nákopu a přeloboval golmana 3:2. My jsme do konce zápasu už hosty do šance nepustili a vítězství jsme uhájili.

S dnešním výkonem nemohu být spokojen, protože tohle jsme zkrátka nebyli my. Naše hra byla příliš pomalá, statická, chyběl pohyb hráčů bez míče, nasazení, důraz. Jenže berem 3 body a to je důležité. Je lepší vyhrát po špatném výkonu, než prohrát po dobrém. Věřím, že kluci poznali, že to bez pohybu nejde a v dalším zápase už budeme zase hrát svoji hru.

Musím objektivně přiznat, že hosté si dnes prohrát nezasloužili. Utkání přihlížela početná divácká kulisa a to i díky velkému množství fanoušků hostí.