Zápas: SK Mšeno A muži - Slavia Velký Borek

Rozhodčí: Švancara - Slavkovský, Tichý

Poločas 2:2

Branky: Guttenberg ml. 3, Šledr

Sestava: Hnízdil - Chmelík(65.Kolumpek O.), Vaněk, Guttenberg st., Tyle - Kolumpek D., Kolumpek R., Šledr, Stejskal - Guttenberg ml., Závěšický(83.Demen)

Po špatném výkonu v Beřkovicích jsme na domácí půdě přivítali suveréna jarní části - Velký Borek. Z výsledků Borku v jarní části šel respekt a my jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.

Ale také jsme věřili ve svou sílu a věděli jsme, že když podáme soustředěný a bojovný výkon, můžeme uspět.

Od začátku utkání to byli hosté, kteří udávali tempo zápasu a vytvořili si tak optickou převahu. Ovšem šanci jsme jim nabídli my špatnou rozehrávkou, když domácí stoper netrefil prudkou zpětnou přihrávku a hostující Kovač postupoval sám na Hnízdila, který ho však vychytal.

To nám pomohlo a nám se podařilo hru vyrovnat. Výsledkem bylo naše vedení po krásné křídelní akci, kdy milimetrový centr Stejskala uklidil hlavičkou  přesně k tyči Guttenberg ml. Hosté najednou znérvózněli a my jsme měli náhle více hry. Bohužel ale udeřilo na druhé straně, když se hosté prosadili po rohovém kopu. Aby toho nebylo málo, namazali jsme hostům chybnou rozehrávkou a během 2 minut jsme prohrávali 1:2. Naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat, když se po krásné kolmici opět prosadil Guttenberg ml. 2:2

Do druhé půle nastoupily oba týmy mnohem soustředěněji a k vidění tak byl boj především uprostřed hřiště. Přesto se diváci nenudili, protože se oběma týmům dařily průniky po stranách, ze kterých pramenily centrované míče do vápna. Po jednom z mnoha průniků agilního Stejskala se opět prosadil Guttenberg ml.  a my jsme se opět dostali do vedení 3:2. To změnilo ráz utkání a aktivitu logicky přebrali hosté. My jsme je ovšem pozornou hrou v obraně nepouštěli do šancí. A když se nám 2 minuty před koncem povedl ukázkový brejk, který zakončil Šledr 4:2, bylo o vítězi utkání rozhodnuto a my jsme mohli slavit první plný bodový zisk v jarní části.

V tomto utkání bylo vidět, že chceme uspět a na hřišti jsme pro to dělali maximu. I když jsme prohrávali, dokázali jsme se semknout a výsledek otočit. Za výkon  ve druhé půli jsme si výhru podle mne zasloužili. Pochvalu za odvedený výkon dnes zaslouží celý tým. Přesto musím vyzdvihnout 2 hráče a to Guttenberga ml. jako střelce a Stejskala, který byl dnes naším vrchním gólovým nahrávačem. Pokud bychom takto přistupovali ke všem zápasům, byli bychom v tabulce určitě výš.

Jedna zajímavost na závěr, jako jediní jsme dokázali v probíhající soutěži Borku vstřelit více než 2 branky. A celkem jsme jim prozatím vstřelili 1/3  všech obdržených branek.