Zápas: SK Mšeno dorost - Union Čelákovice

Rozhodčí: Zuskin

Poločas: 4:0

Branky: Dvořáček 2, Sláma 2, Novák, Šesták, Ležal Libor

Sestava: Gorol - Novák, Šesták(75. Seres), Jelen, Karabáček - Dvořáček, Kolumpek, Ležal Li, Sláma - Kašpárek(60. Závěšický), Ležal Lu.

Po zimní pauze jsme se dnes vrátili do jarní části soutěže. Hned na úvod nás ale nečekal jednoduchý soupeř. Na naše hřiště přivítal totiž třetí tým naší tabulky Čelákovice. Jen pro připomenutí, tohoto soupeře jsme na podzim na jeho hřišti porazili a i dnes jsme si troufali na 3 body. Ze začátku zápasu jsme se ale na hřišti spíše hledali, na naší straně bylo spoustu nepřesností a hosté byli lepší a nebezpečnější. Na štěstí pro nás ale své šance nedokázal přetavit v branku. My se na hřišti postupem času zklidnili a začali jsme podnikat rychlé protiútoky ze kterých jsme hrozili. Po jednom z nich jsme měli k dispozici přímý kop, při kterém zaváhala hostující obrana a zcela volný Dvořáček snadno přelstil svou hlavičkou brankáře - 1:0. Branka nás dosti nabudila a soupeře jsme od té doby k ničemu nepustili. Za svou aktivitu jsme ve 30. minutě zahrávali opět přímý kop a Šesták střelou z 25 metrů napálil balón přímo pod břevno - 2:0. Soupeř po těchto rychle jdoucích brankách zkoprněl a nám se naskýtali další šance své vedení navýšit. Ta další možnost přišla ve 35. minutě kdy na levé straně vyslal do útoku Lěžal Lu. přesnou přihrávkou Slámu a ten tvrdou ránou z úhlu zvýšil na 3:0. Kdo si myslel, že toto skóre zůstane už do konce poločasu, tak se mýlil, neboť ve 44. minutě po rychlém přečíslení běžel Sláma sám na brankáře a zkušeně si poradil - 4:0. Poté sudí ukončil první poločas a také trápení hostů, neboť posledních 20 minut od nás bylo famózních.

O přestávce jsem upozorňoval na přehnané sebevědomí s tím, že nadále musíme hrát tak jak jsme skončili, neboť soupeř už nemá co ztratit a od začátku na nás vletí. Má slova se potvrdila, když jsme se prvních 10.minut nemohli dostat to tempa a soupeř obléhal naší branku. Jenže neměl naštěstí takové štěstí v koncovce jako my. Pro nás bylo vysvobozením 55. minuta kdy se hostujícímu brankáři nepovedl odkop, kterým našel jen Ležala Li. a ten již měl snadnou úlohu - 5:0. Po této brance jsme se uklidnili a výsledek kontrolovali. Až na nějaké ojedinělé menší šance si na tu větší museli diváci počkat do 73. minuty, kdy se po zaváhání naší obrany dostal před Gorola hostující útočník a skóroval - 5:1. To pro nás bylo varování, neboť jsme už hráli na půl plynu, navíc nám docházeli síly, ale kluky jsem nabádal ať ze sebe vydají ještě maximum. Skutečně se tak stalo a výsledek jsme upravili ještě dvěma přesnými zásahy, kdy šestý gól vstřelil po rohu v 87. minutě Novák a v 90. minutě krásnou, ale trochu šťastnou střelou Dvořáček na 7:1.

Z prvního zápasu tedy bereme 3 body proti těžkému soupeři. Jsem rád za předvedený výkon, neboť jsme tento zápas odehráli ve slušném tempu a i přes těžký terén naše akce měli úspěch a byly oceněny potleskem diváků. Měli jsme ale také štěstí, že soupeř své šance nedokázal proměnit. Nám tam naopak dnes spadlo vše do čeho jsme kopli, ale to k tomu fotbalu prostě patří. Jinak si myslím, že i přes výsledek bylo utkání po většinu času vyrovnané.