Mšeno v utkání s libišskou rezervou dalo tři góly, přesto nevyhrálo

V HLAVNÍCH ROLÍCH GRÁT A JANOUCH

MŠENO: Hnízdil - Grát, J. Karabáček, Brunclík, Kříž - Guttenberg (57. Janouch), Tříška, Kolumpek, Vaněk (86. Kolumpek) - Šledr, Dvorný.
LIBIŠ B: Šídlo - Havel (74. Malík), Novák, Pilař, Martin Pazdera - Pospíšil, Michal Pazdera, Rubáš, Demeter (65. Ryšavý) - Šerák, Žák (56. Urban).
BRANKY: 45. Vaněk, 59. Tříška - 37. vlastní (Grát), Michal Pazdera z penalty. POLOČAS: 1:1. ŽLUTÉ KARTY: 1:4.

Po upracované výhře v Horních Beřkovicích nastoupil mšenský tým proti rezervě Libiše. Hosté neměli v letošním ročníku bůhvíjaký start - porážky doma s Veltrusy a v Dolních Beřkovicích, výhra doma s béčkem Dynama Nelahozeves, a tak se čekalo, že to pro Mšeno bude zdolatelná překážka.

Opak byl pravdou. Domácí se znovu těžce rozjížděli a už ve 3. minutě mohli prohrávat. Přízemní střela Michala Pazdera "lízala" zvnějšku pravou tyč Hnízdilovy svatyně. Poté se dostali ke slovu domácí. V 7. minutě trefil Tříška v dobré pozici jen brankáře Šídla. Ten se mohl ve 22. minutě stát pro hosty smutným hrdinou. Dlouho váhal s odkopem, zničehonic "přiletěl" rychlík Šledr a míč z jeho bloku se kutálel podél brankové čáry mimo hřiště. Ve 35. minutě zahrozili hosté, střelu Rubáše Hnízdil vytlačil nad břevno.

Závěr poločasu přinesl dva rušné momenty. Ve 37. minutě neudržel Hnízdl v rukou centr Libiše a dezorientovaný Grát si dal vlastní gól. V poslední minutě první půle se dostal k míči Vaněk a umístěnou střelou zaskočil libišského gólmana.

Vyrovnávací gól domácím pomohl a po přestávce nabrali dech k většímu náporu, kterému pomohla situace z 59. minuty. To Tříška trestným kopem "a la biliár" trefil nejprve tyč a od ní se míč odrazil do libišské sítě..Jednobrankové vedení mělo domácím pomoci ke klidu, ale opak byl pravdou. Navíc rozhodčí Kudrna začal kupit chyby na obou stranách, což přispělo ke zjitřené atmosféře.

Druhé vyrovnání přišlo v 71. minutě. Předcházel mu neodpískaný faul na domácího hráče. Hra se rychle přenesla do pokutového území domácích,  kde se po souboji s Janouchem skácel na malém čtverci útočník hostů. Rozhodčí Kudrna ukázal na penaltu, kterou Michal Pazdera bez problémů proměnil.

Druhá domácí ztráta mrzí, výhrady k rozhodčímu by se daly najít také, ale po pravdě - výkon  mužstva jako celku stále není optimální. Především schází větší kolektivní pojetí, balon dát rychleji od nohy a zlepšit pohyb bez míče. O reparát by se měl celý mačaft pokusit hned za týden v Čečelicích.