Zápas: SK Benátky nad Jizerou - SK Mšeno dorost

Rozhodčí: Měščan

Poločas: 2:1

Branky: Kašpárek

Sestava: Gorol - Novák,Karabáček,Dvořáček(65. Kollárik),Sláma - Demeter,Kolumpek,Šesták,Martínek - Kašpárek,Závěšický

Dnes jsme zajížděli k týmu, který doposud nezískal ani bod, a tak jsme očekávali těžké utkání s tím, že domácí se od začátku poženou za výhrou. My jsme byli oslabeni o 2 hráče základní sestavy, což na hřišti bylo docela znát. Sice jsme se nedostávali tolik do hry a na hřišti se spíš hledali, ale hráli jsme důrazně, ale v rámci fair - play. Ze začátku utkání to nebyl moc líbivý fotbal. Domácí se k naší brance dostávali jen díky dlouhým nákopům se kterými jsme měli problémy. Po jednom z nich se sám před Gorolem objevil domácí útočník a ten si věděl rady - 1:0. My jme se k domácí brance dostávali jen sporadicky. Když se naskytla možnost přímého kopu, tak střelu Martínka vychytal s velikým štěstím domácí brankář. Po této šanci přišel opět dlouhý nákop domácích, který doběhl hostující záložník, který balón naservíroval na malé vápno, kde domácí útočník zavěsil - 2:0. Po inkasovaném gólu jsme se na hřišti probudili a ve 35- minutě jsme měli k dispozici přímý kop, střelu Martínka vyrazil brankář jen k volnému Kašpárkovi, který se nemýlil - 2:1.

Do druhé půlky jsme chtěli nastoupit aktivně a hned na domácí vlétnout. Jenže my máme pořád problémy s druhými poločasy, a tak byli od začátku lepší domácí. Vytvářeli si šanci za šancí a jen díky jejich neschopnosti jsme prohrávali jen o gól. My jsme se postupem času zkoncentrovali a začali působit lepším dojmem. Jenže když se nám naskytla šance, respektive Závěšickému, který mohl běžet sám na branku domácích, přišel nepochopitelně odmávaný ofsajd. V 65. minutě po ruce jednoho z našich hráčů přišla penalta pro domácí, ale domácí hráč jí nasměroval nad naší branku. Nadalé jsme tak měli šanci dosáhnout alespoň na bod, jenže nám nebylo přáno. To když  jsme opět mohli postupovat sami na branku a znovu přišel odmávnutý ofsajd. Zhruba 15.minut do konce zápasu jsme vrhli všechny síly do útoky a v obraně jsme zůstali hrát na tři beky. Jenže hned za 5 minut přišla chyba Nováka, který svým odkopem trefil jen domácího útočníka, který střelou ze dvou doteků trefil naší branku - 3:1. Poté se na hřišti trochu přiostřilo, ale nešlo o nic vážného. Domácí si do konce zápasu své vedení pohlídali, a připsali si tak svou první výhru.

Chtěl bych se tu pozastavit nad chováním domácích fanoušků i domácího trenéra, kterým se nelíbil náš způsob hry. Za dobu co ve fotbale působím, jsem nic podobného nezažil. Nadávky na naše hráče i na mojí osobu a to že po konci zápasu si na nás všichni počkají před stadionem, tak to bylo něco neuvěřitelného. Dokonce poté náš styl hry pojmenovali stylem MMA (Mixed Martial Arts - což je plnokontaktní bojový sport). Rád bych podotknul, že nejsme zákeřní a nechceme nikoho úmyslně zranit, jak si myslí Benátečtí. Jak sám řekl rozhodčí, hra byla v rámci fair - play.