Zápas: Union Čelákovice - SK Mšeno dorost

Rozhodčí: Petýrek

Poločas: 0:2

Branky: Šesták, Labuť, Martínek

Sestava: Gorol - Gregor(35. Petráni),Novák,Jelen,Karabáček - Martínek,Kolumpek,Labuť,Dvořáček - Sláma(80.Závěšický),Šesták(55. Chochola)

Dnes jsme  přicestovali k těžkému soupeři,který byl povzbuzen vítězstvím z víkendu. Naše taktika byla od začátku zápasu jasná. Vycházet ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků, k čemuž nám měli pomáhat rychlý krajní záložníci. Ze začátku jsme se na hřišti hledali a byli pod tlakem,když soupeř do naší obranu bušil a několikrát nebezpečně zakončil. Při jedné střele nás zachránila konstrukce naší branky. Po 15. minutách jsme se na hřišti vzpamatovali a začali vyrážet do rychlých protiútoků. Zhruba po 20. minutě přišla minela domácího brankáře,který byl pozdě v souboji mimo pokutové území se Slámou,odražený balon se dostal k Šestákovi,který zhruba z 30ti metrů trefil opuštěnou domácí branku - 0:1. Domácí byli až do této chvíle lepším týmem,ale po gólu jsme převzali iniciativu my.  Domácí jsme k ničemu nebezpečnému nepouštěli. Poté si však vytvořili rohový kop,který jsme úspěšně ubránili,vyrazili jsme do rychlého přečíslení,kdy Martínek zatáhl míč po prvé straně a přesnou kolmicí našel Labutě,který střelou podél brankáře zvýšil vedení na 0:2. Tento stav se již do konce poločasu nezměnil.

Do druhé půle jsme nastoupili s touhou přidat ještě jednu branku a neinkasovat. Bohužel hned z kraje poločasu se domácím po zmatcích v obraně podařilo snížit na rozdíl jedné branky - 1:2. Nás inkasovaný gól ale nepoložil a vzápětí jsme vstřelili opět z rychlého protiútoku branku na 1:3,když se prosadil Martínek po centru Dvořáčka. Poté se hra odehrávala převážně na naší půlce. Obrana,ale v čele s Gorolem vše zvládala,až do 75. minuty kdy se po nedorozumění obrany dostal ke střele domácí záložník,který nedal Gorolovi šanci 2:3.  Po této brance jsme trochu znervózněli,ale utkání jsme nakonec dotáhli úspěšně do vítězného konce. Ke konci zápasu jsme mohli své vedení ještě zvýšit,když Chochola běžel sám na brankáře,ale své šance se asi zalekl a nakonec z toho nebylo nic.

V prvním poločase se stala nepříjemná věc,kdy zhruba po 15. minutách přišel nešťastný moment domácího hráče,který po zcela nezaviněném souboji upadl na trávník tak nešťastně,že pro něj musela přijet sanitka, která ho odvezla do nemocnice. Podle zpráv by se mělo jednat o zlomenou klíční kost. Touto cestou bych mu chtěl popřát brzké uzdravení a rychlý návrat na trávníky.  Co se týče nás,jsem spokojen s nasazením,a vůlí hráčů v tomto utkání zvítězit za což jim patří DÍK. Nesmíme ale usnout na vavřínech,a hned v sobotu toto vítězství doma zkusit potvrdit proti Lysé nad Labem.